Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جو بایدن هم پس از ترامپ و پوتین نامزد جایزه صلح نوبل شد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک نماینده پارلمان بریتانیا، سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی را برای کسب جایزه صلح نامزد کرد.

آگهی

جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوی آمریکا هم به جمع دیگر سیاستمدارانی پیوست که نامزد کسب جایزه صلح نوبل شده‌اند.

کریس براینت، نماینده حزب کارگر بریتانیا، آقای بایدن را برای کسب این جایزه نامزد کرده است. آقای برایانت که عضو کمیته امور خارجی مجلس عوام بریتانیا است می‌گوید بایدن به دلیل تعهدش به مباحثه و مناظره سیاسی در زمانه‌ی آشفتگی سیاست در آمریکا لایق کسب این جایزه است.

براینت همچنین می‌گوید: «درحالی که اسلحه می‌تواند تپش یک قلب را متوقف کند، این کلمات هستند که می‌توانند بسیاری از قلب‌ها را تغییر دهند و البته قلب‌ها این توانایی را دارند که یک دنیا را دگرگون نمایند. صلح نوبل، جایزه بزرگی است و در زمانی که شهرهای آمریکا در شعله‌های آتش می‌سوزند و شهروندان آمریکایی علیه یکدیگر برافروخته‌ شده‌اند، این جو بایدن است که مسئولیت آرام کردن این فضای پرتنش و پرآشوب را بر عهده گرفته است.»

پیش‌تر ولادیمیر پوتین و حتی دونالد ترامپ نیز برای کسب این جایزه نامزد شده بود. بر اساس اعلام رسانه‌های روسی جمعی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی این کشور رئيس جمهوری خود را برای دریافت صلح نوبل نامزد کرده بودند.

بر اساس اعلام وب‌سایت رسمی جایزه صلح نوبل، هیچ محدودیت یا پیش‌شرطی برای تعیین نامزدها وجود ندارد و اعضای مجامع ملی، سران پیشین دولت‌های مختلف و همچنین رهبران کنونی کشورهای جهان می‌توانند برای این جایزه نامزد شوند. از سوی دیگر اساتید دانشگاه تاریخ، علوم اجتماعی، حقوق، فلسفه، الهیات و دین می توانند افرای را برای این جایزه پیشنهاد دهند. این در حالیست که بیشتر کسانی که پیشنهاد می‌شوند به فهرست نهایی انتخاب برنده جایزه صلح نوبل راه نمی‌یابند.

بنا به سنت موسسه نوبل، نامزدهای پیشنهادی به صورت رسمی در رسانه‌ها معرفی نمی‌شوند و بعد از گذشت ۵۰ سال این فهرست‌ها علنی خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردان جوایز نوبل را درو کردند؛ آیا دو جایزه باقی مانده به زنان می‌رسد؟

دونالد ترامپ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شد

۸۱ برنده جایزه نوبل از نامزدی بایدن حمایت کردند