شانس زندگی دوباره خودروهای کلاسیک؛ لذت رانندگی بدون احساس گناه با زیباترین اتومبیل‌های جهان

A restored Jaguar and Bentley
A restored Jaguar and Bentley Copyright Lunaz
Copyright Lunaz
نگارش از Doloresz Katanich
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«این‌ها از زیباترین اتومبیل‌های تاریخ هستند. پروژه ما به شما این فرصت را می‌دهد تا بدون احساس گناه (از آلوده کردن محیط زیست) و با خیال راحت از راندن آن‌ها لذت ببرید.»

آگهی

یک شرکت بریتانیایی با الکتریکی کردن خودروهای کلاسیک به آنها زندگی دوباره می‌بخشد اما اینبار سازگار با محیط زیست.

شرکت لوناز اتومبیل‌های جگوار و رولز رویس قدیمی را با جایگزین کردن موتور الکتریکی و همچنین نصب امکانات مدرنی چون اینترنت بیسیم، موقعیت‌یاب ماهواه‌ای و سیستم صوتی، نوسازی می‌کند.

این خودروها با یک بار شارژ باتری موتور الکتریکی جدید خود می‌توانند تا ۴۰۰ کیلومتر مسیر را طی کنند.

یکی از بنیانگذاران شرکت لوناز می‌گوید که برای اولین بار از ماشین عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل الهام گرفته است. دیوید لورنز می‌گوید: «من زمانی که دیدم شاهزاده هری و مگان عروسی را با یک خودروی الکتریکی جگوار ترک کردند این به ذهنم رسید که چه ایده جالبی می‌تواند باشد که شما ماشینی داشته باشید که نه تنها از لحاظ ظاهر و زیبایی بی‌نظیر است بلکه با ارتقاء و توانمندسازی می‌توانید با آن هر روز رانندگی کنید.»

Steve Parsons / POOL / AFP
ماشین جگوار عروسی شاهزاده هری و مگان مارکلSteve Parsons / POOL / AFP

آقای لورنز همچنین می‌خواست که این ماشین‌های کلاسیک که مستعد خراب شدن هستند را به خودروهایی قابل اعتماد و ماندگار تبدیل کند.

تیم شرکت لوناز ابتدا خودروهای کلاسیک بریتانیایی را کاملا خالی می‌کنند، موتور احتراق داخلی آن‌ها را بر می‌دارند و با موتور الکتریکی جایگزین می‌کنند. دیوید لورنز می‌گوید: «ما این اتومبیل‌ها را بازسازی کامل و آن را ابتدا تبدیل به یک بدنه فلزی توخالی می‌کنیم. شاسی را از بدنه جدا می‌کنیم و آن را از ابتدا با ترمزهای جدید، فنربندی، باتری و موتورجدید دوباره می‌سازیم.»

او این پروژه را با همکاری جان هیلتون از کارکنان سابق رولز رویس و تیم فرمول یک رنو آغاز کرد. آنها با این پروژه می‌خواهند حس ناب راندن خودروهای کلاسیک را با دغدغه حفظ محیط زیست و جلوگیری از گرمایش زمین همراه کنند. دیوید لورنز در اینباره می‌گوید: «این‌ها از زیباترین اتومبیل‌های تاریخ هستند. پروژه ما به شما این فرصت را می‌دهد تا بدون احساس گناه (از آلوده کردن محیط زیست) و با خیال راحت از راندن آن‌ها لذت ببرید.»

منابع بیشتر • Euronews Living

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار خودروی ایران به کدام سو حرکت می‌کند؟

خودروی آف‌رود «اوواز» روسیه بازار ایران را محک می‌زند

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟