ویدئوی رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰» روسیه با مشارکت ایران و چین

DIMITAR DILKOFF
DIMITAR DILKOFF Copyright /AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این رزمایش زمینی و دریایی در مجموع با شرکت ۸۰ هزار نفر از جمله ۱۲ هزار نیروی نظامی از کشورهای ایران، بلاروس، ارمنستان، چین، میانمار، پاکستان و آذربایجان برگزار می‌شود.

آگهی

«قفقاز ۲۰۲۰»، یکی از رزمایش‌های بزرگ نظامی روسیه که امسال با مشارکت ایران، چین و چند کشور دیگر از چهار روز پیش آغاز شده است شنبه ۲۶ سپتامبر به پایان می‌رسد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز از این رزمایش دیدن کرد و در جمع فرماندهان نظامی آن حضور یافت.

در این رزمایش زمینی و دریایی ۸۰ هزار نفر از جمله ۱۲ هزار نیروی نظامی از کشورهای ایران، بلاروس، ارمنستان، چین، میانمار، پاکستان و جمهوری آذربایجان شرکت دارند.

واسیلی کاشین، تحلیلگر نظامی مستقر در مسکو به خبرگزاری فرانسه گفت: «این تمرینات اصلی‌ترین آزمون سالانه آمادگی نیروهای مسلح روسیه برای درگیری‌های بزرگ احتمالی است.» به گفته این تحلیلگر امور نظامی «این رزمایش‌ها تا روز شنبه ادامه دارد و شامل استقرار نیروی دریایی در دریای سیاه و خزر می‌شود.»

به گفته وزارت دفاع روسیه بیش از ۲۵۰ دستگاه تانک و ۴۵۰ نفربر و خودروهای زرهی مجهز به توپخانه و راکت‌انداز در این رزمایش‌ها به خدمت گرفته شده‌اند.

نظامیان روس در این تمرینات نظامی، سامانه آتش‌بار موسوم به TOS-2 را نیز آزمایش می‌کنند. این سامانه با قابلیت آتش سنگین برای نخستین بار ماه ژوئن در جشن‌های روز پیروزی در میدان سرخ مسکو رونمایی شده بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که ۲۰ سال است قدرت را در دست دارد، افزایش توان ارتش کشورش را به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های خود قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در اقیانوس هند

سفر ظریف به روسیه؛ تلاش تهران برای ایجاد اتحاد مسکو‌-پکن علیه واشنگتن

درگیری آذربایجان و ارمنستان؛ بازیگران خارجی در قفقاز چه می‌جویند؟