Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دادگاهی در روسیه «مسیح سیبری» را زندانی کرد

Koji Sasahara
Koji Sasahara Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او که در گذشته افسر راهنمایی و رانندگی بود و اکنون با موهایی بلند مقابل همگان ظاهر می‌شود، حدود سی سال پیش خود را «پسر خدا» نامید و ادعا کرد به او وحی می‌شود.

آگهی

دادگاهی در شهر نووسیبیرسک روسیه روز چهارشنبه دستور داد تا رهبر فرقه «کلیسای عهد آخر» در سیبری که ادعا می‌کرد روح مسیح در او حلول کرده، برای دو ماه بازداشت شود.

سرگئی توروپ که در گذشته افسر راهنمایی و رانندگی بود و اکنون با موهایی بلند مقابل همگان ظاهر می‌شود، حدود سی سال پیش خود را «پسر خدا» نامید و ادعا کرد به او وحی می‌شود. او از آن زمان فرقۀ «کلیسای عهد آخر» را دایر کرده است.

نیروهای ویژه روسیه روز سه‌شنبه با هلی‌کوپتر به محل سکونت او در منطقه کراسنویارسک رفته و توانستند وی و دستیاران ارشدش را بازداشت کنند.

سرگئی توروپ و دو تن از پیروانش که خود را «ویساریون» می‌نامند، باید تا ۲۲ نوامبر در انتظار برگزاری دادگاه‌هایشان، در زندان بمانند.

کمیته تحقیق این پرونده، رهبران این فرقه را به تشکیل یک سازمان مذهبی غیرقانونی و وارد کردن «صدمات شدید به چندین نفر» متهم کرده است.

بازرسان این پرونده می‌گویند که رهبران این فرقه با فریب پیروان خود از آنها پول دریافت کرده و با آزار روحیِ آنها، به سلامتی پیروانشان آسیب‌های جدی وارد کرده‌اند.

رسانه‌های روسیه که اخبار این پرونده را دنبال می‌کنند، به سرگئی توروپ لقب «مسیح سیبری» را داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش عضو دیگر فرقه «اوم» در ژاپن اعدام شدند

ژاپن رهبر فرقه عامل حمله با گاز سارین به متروی توکیو را اعدام کرد

ترکیه برنامه‌های یک رهبر فرقه‌ای را به دلیل ابتذال قطع کرد