Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه برنامه‌های یک رهبر فرقه‌ای را به دلیل ابتذال قطع کرد

ترکیه برنامه‌های یک رهبر فرقه‌ای را به دلیل ابتذال قطع کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از دختران پدری ترک که از آقای اکتار شکایت کرده است تنها هفده سال دارد.

آگهی

اداره ارزشیابی و کنترل بر محصولات رسانه های ترکیه تصمیم به قطع موقت شو‌های تلویزیونی عدنان اکتار گرفت. این اداره تصمیم خود را بدلیل شکایت برخی از مخاطبین این برنامه‌ها از محتوای مبتذل آن گرفته است. 

همچنین این اداره جریمه سنگین و اخطاریه‌ای برای آقای اکتار در نظر گرفته است. به گفته این اداره ارزشیابی برنامه‌های این رهبر مذهبی ارزش‌های اخلاقی و مذهبی جامعه ترکیه را نادیده می‌گیرد. همواره عدنان اکتار در برنامه‌هایش از زنان جوان و جذاب و مردان خوش قیافه استفاده می‌کند و به گفته مقامات ترک وی از این جوانان «استفاده ابزاری» می‌کند.

در برنامه‌های عدنان اکتار همواره شاهد هستیم که او اغلب بوسیله زنانی با لباس‌های سکسی احاطه شده است. او از این زنان در برنامه‌هایش به عنوان گربه‌های کوچک نام می‌برد. بسیاری از جوانان ترک ثروتمند اعم از زن و مرد جذب برنامه‌های عدنان اکتار شده‌اند.

عدنان اکتار ۶۲ ساله هفته گذشته پس از حضور در دادگاه بدلیل شکایت پدر دو دختری که او را به شستشوی مغزی فرزندانش محکوم می‌کرد در یک برنامه با حضور در سونا و دختران زیبارویی که او را احاطه می‌کردند ظاهر شد. یکی از دختران این پدر ترک که از آقای اکتار شکایت کرده است تنها هفده سال دارد.

همچنین عدنان اکتار با شکایت یکی از چهره‌های محبوب مذهبی ترکیه علی ارباش در دادگاه دیگری حاضر شد. این رهبر مذهبی عدنان اکتار را به سوءاستفاده از زنان و با کنایه «رقاصه‌های جوان» متهم کرده است.

عدنان اکتار نویسنده کتاب‌های مشهوری در حمایت از تئوکراسی در دهه هشتاد میلادی است. او در اواخر دهه هشتاد بدلیل نوشتن این کتاب‌ها به زندان افتاد اما با تشخیص روانپزشکان پس از ده ماه از زندان آزاد شد. وی در سال ۱۹۹۵ بنیادی را در حمایت از «آفرینش گرایی» پایه گذاری کرد. از آنزمان تا امروز او کتابهای زیادی در این رابطه نوشته و برنامه‌های تلویزیونی نیز اجرا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدرِ بزرگ‌ترین خانواده جهان با ۳۸ زن و ۱۲۵ فرزند درگذشت

دادگاهی در روسیه «مسیح سیبری» را زندانی کرد

ترکیه؛ عدنان اکتار مبلغ و مجری تلویزیون دستگیر شد