کیف‌های تقلبی به قیمت ۲۰ هزار یورو؛ کارمندان سابق شرکت هرمس محکوم شدند

نمونه‌ای از کیف‌های برکین شرکت هرمس
نمونه‌ای از کیف‌های برکین شرکت هرمس Copyright TIMOTHY A. CLARY/AFP or licensors
Copyright TIMOTHY A. CLARY/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کیف‌های تقلبی به قیمت دست‌کم ۲۰ هزار یورو در پاریس یا هنگ‌کنگ به گردشگران آسیایی فروخته می‌شد. قیمت یک کیف نو از این مدل، حدود ۴۵ هزار یورو است.

آگهی

۱۰ نفر از جمله هفت کارمند سابق شرکت فرانسوی هرمس، روز پنجشنبه ۲۴ سپتامبر (۳ مهر) در پاریس به اتهام مشارکت در ساخت یا فروش کیف‌های تقلبی مدل برکین به شش ماه تا سه سال زندان که بخشی از آن تعلیقی است، محکوم شده‌اند.

متهم اصلی این پرونده به سنگین‌ترین مجازات یعنی دو سال حبس قطعی و نیز جریمه ۲۰۰ هزار یورویی محکوم شد. این مرد تنها فرد غایب در جریان برگزاری دادگاه در ماه ژوئن بود که برای وی قرار بازداشت صادر شده است.

یکی دیگر از سازمان‌دهندگان ساخت این کیف‌های تقلبی نیز به سه سال زندان که یک سال آن تعلیقی است و به‌صورت حبس خانگی اجرا می‌شود، محکوم شده است. این فرد همچنین به ۱۰۰ هزار یورو جریمه نقدی نیز محکوم شده است.

زنی که این کیف‌ها را به خریداران آسیایی عرضه کرده بود، به جریمه نقدی ۱۰۰ هزار یورویی محکوم شد. دادگاه همچنین این زن را به ۳۰ ماه زندان که ۲۰ ماه آن تعلیقی است محکوم کرد.

هفت متهم دیگر این پرونده با احکام تعلیقی و جریمه‌های نقدی روبرو شدند. در حکم تعلیقی، متهم نیاز نیست که به زندان برود بلکه اگر در مدت تعلیق حکم بار دیگر جرمی مرتکب شد، حکم وی اجرایی می‌شود و برای جرم جدید نیز حکم دیگری صادر می‌شود.

TIMOTHY A. CLARY/AFP
نمونه‌ای از کیف برکین هرمس به قیمت ۱۲۹ هزار دلار در سال ۲۰۰۷ ارائه شدTIMOTHY A. CLARY/AFP

این ۱۰ متهم که اکثر آن‌ها فاقد سابقه کیفری بودند، در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ مدل تقلبی برکین، پرفروش‌ترین و سودآورترین مدل کیف‌های شرکت هرمس را تولید کردند. برخی از متهمان گفته‌اند که به‌دلیل اوضاع نامناسب مالی مشارکت در این موضوع را پذیرفته‌اند.

به گفته دادستان پاریس، برای ساخت تقلبی اما با کیفیت بالای این کیف‌ها، یکی از اعضای این گروه ۱۰ نفری، پوست تمساح را از یک تولیدی ایتالیایی در لمباردی خریداری می‌کرد. سپس مراحل فنی ساخت این مدل کیف از سوی برخی از کارمندان هرمس یا کارمندان سابق این شرکت انجام می‌شد.

این کیف‌های تقلبی سپس به قیمت دست‌کم ۲۰ هزار یورو در پاریس یا هنگ‌کنگ به گردشگران آسیایی فروخته می‌شد. قیمت یک کیف نو از این مدل، حدود ۴۵ هزار یورو است.

وکیل متهم اصلی این پرونده با توجه به شدت مجازات اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مبلمان تقلبی در کاخ بزرگ ورسای

کشف کارگاه چاپ اسکناس های تقلبی در ایتالیا

کالای تقلبی یا اصل، کدامیک بهتراست؟