Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سپاه: ناو آمریکایی را قبل از ورود به خلیج فارس با پهپادهای جدید رهگیری کردیم

ناو هواپیمابر آمریکایی نیمیتز
ناو هواپیمابر آمریکایی نیمیتز Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروهای دریایی سپاه پاسداران ایران گفت که با «پهپادهای بومی سپاه» توانسته‌اند ناو هواپیمابر آمریکایی نیمیتز به همراه ناوهای اسکورت کننده را قبل از ورود به تنگه هرمز و خلیج فارس رهگیری کنند.

آگهی

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروهای دریایی سپاه، گفت که ایران با «پهپادهای بومی سپاه» توانسته‌ ناو هواپیمابر آمریکایی نیمیتز به همراه ناوهای اسکورت کننده را قبل از ورود به تنگه هرمز و خلیج فارس رهگیری کنند.

وی در مراسمی که به‌خاطر الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه برگزار شد، افزود: «همه مأموریت‌های نیروی دریایی سپاه زیر پوشش پهپادهای بومی ایرانی قرار خواهد گرفت و این الحاق توان ویژه‌ای به نیروی دریایی سپاه در تلفیق مأموریت‌های دریایی و هوایی خواهد داد.»

خبرگزاری‌های تسنیم و فارس که هر دو نزدیک به سپاه پاسداران هستند درباره جزییات این عملیات با انتشار تصاویر آن نوشته‌اند که ۲۸ شهریورماه یک ناوگروه آمریکایی به همراه ناو هواپیمابر نیمیتز وارد آب‌های خلیج فارس شد که «از لحظه ورود ناو نیمیتز و ناوگروه همراهش به خلیج فارس تمام تحرکات این ناوگروه توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب رصد و پایش شد.»

AFP PHOTO / IRAN'S REVOLUTIONARY GUARD VIA SEPAH NEWS
تصاویر از ناو هواپیمابر آمریکاییAFP PHOTO / IRAN'S REVOLUTIONARY GUARD VIA SEPAH NEWS

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در تاریخ ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) در توییتی با اعلام ورود ناو هواپیمابر نیمتیز به خلیج فارس اعلام کرده بود که «ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز، ناو موشک‌انداز یو‌اس‌اس پرینستون، ناو موشک‌انداز یو‌اس‌اس فیلیپین‌سی و ناوشکن یو‌اس‌اس استریت طبق برنامه‌ریزی قبلی از تنگه هرمز عبور کرده‌اند.»

ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا مستقر در بحرین که نظارت بر گشت‌زنی در آب‌های خاورمیانه را برعهده دارد تاکنون اظهارنظری درباره گزارش ایران نکرده است.

طی یک دهه گذشته نیروهای سپاه گاهی تصاویری از کشتی‌های آمریکایی که از این آبراه عبور می‌کنند منتشر کرده‌اند.

رهبر ایران در سال ۲۰۰۷ میلادی حفاظت از امنیت خلیج فارس را به سپاه واگذار کرد.

تنش‌ بین ایران و ایالات متحده آمریکا همچنان روزهای حساسی را می‌گذراند. این تنش‌ها از زمانی که واشنگتن از توافق هسته‌ای خارج شد بیشتر شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه هیات وزیران با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: «ما در جنگ هستیم. در جنگ اقتصادی هستیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناوشکن آمریکایی به کمک لنج ایرانی آمد و به دریانوردان آب و غذا داد

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است

جلیلی یا پزشکیان؟ کدام‌یک «مطیع‌تر» است و هزینه کمتری برای جمهوری‌اسلامی خواهد داشت؟