Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

از نبرد تن‌به‌تن تا جنگ با هکرها؛ مهارت‌های محافظ شخصی آکادمی چنگیز

آکادمی امنیتی چنگیز
آکادمی امنیتی چنگیز Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیگر مهارت‌هایی که دانشجویان می‌آموزند عبارت است از مقابله با هک شدن تلفن هوشمند، حفظ امنیت شبکه، تشخیصِ شنود دولتی و خصوصی، و پاک‌کردن اطلاعات.

آگهی

ثروتمندان چین هر روز بیشتر می‌شوند و همین، نیاز به محافظ شخصی را در این کشور افزایش داده است.

میلیونرهای نو‌رسیده افراد قابل‌اعتمادی می‌خواهند که جان و مال‌شان را به دست آنها بسپارند و «آکادمی امنیتی چنگیز» یکی از مؤسساتی است که وعدهٔ تربیت و معرفی چنین محافظانی را می‌دهد.

آموزش‌ دفاع شخصی، کار با سلاح و رانندگی سریع

شاگردان این دانشکدهٔ خصوصی که در شهر تیانجین در شرق چین واقع شده، از سحر تا نیمه‌شب مشغول یادگیری مهارت‌های مختلف‌اند، از جمله: نبرد تن‌به‌تن،‌ استفاده از سلاح گرم و سرد، رانندگی سریع‌ و غیره.

تمرینات نبرد تن‌به‌تن با لباس سیاه انجام می‌شود حال آنکه شاگردان در دیگر کلاس‌ها و سالن بدنسازی تی‌شرت‌ سرخ به تن دارند. سلاح‌های آکادمی پلاستیکی هستند چون داشتن اسلحه گرم در چین ممنوع است و برای کار با اسلحهٔ واقعی، شاگردان را به اردویی در لائوس می‌برند.

آسیوشیتد پرس
آکادمی امنیتی چنگیزآسیوشیتد پرس

حفظ اطلاعات شخصی و نبرد با هکرها

دولت چین نظارت همه‌جانبه‌ای بر شهروندان دارد و از همین رو جرائم خیابانی کمی در کار است، و بیشتر متقاضیانِ محافظ شخصی صاحبان املاک و شرکت‌های فناوری‌اند پس محافظ شخصی هم وظیفهٔ متفاوتی دارد.

گردانندگان این آکادمی به دانشجو می‌گویند که ارباب آینده‌ از او چندان انتظار ندارد که بجنگد، بلکه بیشتر ممکن است بخواهد که او یک ویدئو را فوراً حذف و ردّ آن را هم پاک کند.

پس دانشجویان مهارت‌های دیگری نیز می‌آموزند که عبارت است از مقابله با هک‌شدن تلفن هوشمند، امنیت شبکه، تشخیصِ شنودِ دولتی و غیردولتی، پاک کردن اطلاعات و غیره.

آسیوشیتد پرس
نمودار زندهٔ کلاهبرداری‌های اینترنتی و تلفنی در سراسر چین. تصویری از نمایشگاه امنیت اینترنتی چین در سال ۲۰۱۶آسیوشیتد پرس

هزینه‌های و درآمدهای یک محافظ

گذراندن این دورهٔ محافظت شخصی حدود ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان آب می‌خورد که در چین رقم کمی نیست. اما همهٔ این دانشجویان، که نیمی‌شان قبلا نظامی بوده‌‌‌اند، علاوه بر هیجان کار، به درآمد پروپیمان آن هم نظر دارند، که به ۷۰ هزار دلار در سال، یعنی چند برابر حقوق یک کارمند در چین، می‌رسد.

حتی کارهایی نظیر همراهیِ کودکان ثروتمندان در رفتن به مدرسه درآمدی حدود ۲۶ هزار دلار در سال دارد که رقم قابل‌توجهی است. برخی از دانشجویان هم می‌خواهند خارج از چین کار کنند که درآمد بیشتری هم دارد.

شمار ثروتمندان تازه در چین روبه‌افزایش است و این آکادمی جوابگوی تقاضا برای محافظان شخصی نیست. طبق آمار سال ۲۰۱۹ موسسهٔ «کِرِدیت سوییس»، چین بیش از ۴/۴ میلیون نفر میلیونر دارد که از ایالات متحده هم بیشتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی آمریکایی فرمان حذف پیام‌رسان چینی «وی‌چت» را به حالت تعلیق درآورد

هکرهای چینی که آمریکا تحت تعقیب قرار داده چه کسانی هستند؟

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای