Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی: آمریکا امروز شکست خورد

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«امروز یک روز به یادماندنی در تاریخ دیپلماسی کشور است. آمریکا نه توانست ائتلافی علیه ما ایجاد کند و نه توانست تلاشی که برای لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران داشت را به ثمر برساند.»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را «شکست خورده» دانست و از واشنگتن خواست «با زبان تکریم با ملت ایران» سخن بگوید.

بنا بر گزارش ایسنا او که در نشست هیأت دولت سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه «امروز یک روز به یادماندنی در تاریخ دیپلماسی کشور خواهد بود» افزود: «آمریکا به عنوان یک کشور زورگو در سطح جهان، از دو سال پیش تلاش سرسختانه برای تحمیل مجدد تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران را آغاز کرد که امروز به نقطه شکست خود رسید.»

آقای روحانی گفت: «آمریکا در همه این مدت و از روزی که از توافق هسته‌ای خارج شدند، فکر می‌کردند که می‌توانند اتحادیه اروپا را به سمت خود بکشانند یا با تحریکاتی که انجام می‌دهند جمهوری اسلامی را به جایی برسانند که بتوانند بهانه‌ای برای بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت داشته باشند. اما آمریکا نه توانست ائتلافی علیه ما ایجاد کند و نه توانست تلاشی که برای لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران داشت را به ثمر برساند.»

رئیس جمهوری ایران افزود که اگر آمریکا «بخواهد از قلدری خودش استفاده کند» و در «مقام عمل» کاری انجام دهد، با پاسخ قاطع تهران روبرو خواهد شد.

او ضمن قدردانی از چین و روسیه همچنین شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که اگر کشورهای باقیمانده در برجام تعهدات اقتصادی خود را عملی کنند، تهران آماده است تا تعهدات برجامی را «به صورت کامل» اجرا کند.

وی گفت که کاهش تعهدات برجامی ایران به دلیل عدم توانایی طرف‌های دیگر برای محقق کردن تعهداتشان بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش رهبر ایران به درخواست اعدام کردن روحانی: هتک حرمت رئیس جمهور حرام است

اروپا اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را فاقد اثر خواند

آمریکا بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را رسما اعلام کرد