آمریکا دو شرکت و ۴۵ فرد را در ارتباط با «تهدیدهای سایبری ایران» تحریم کرد

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) ۴۵ فرد و دو نهاد مرتبط با وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرد.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) ۴۵ فرد و دو نهاد مرتبط با وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکتی با نام «تهدید پیشرفته مستمر ۳۹» و شرکت «رایانش هوشمند رانا» که طبق گفته این نهاد آمریکایی وابسته به وزارت اطلاعات ایران هستند، در فهرست جدید تحریمی آمریکا قرار گرفته‌اند.

خزانه‌داری آمریکا درباره فعالیت شرکت «رایانش هوشمند رانا» گفت که این شرکت با تولید بدافزار، شرکت‌های بین‌المللی در حوزه سفر، مخالفان جمهوری اسلامی و خبرنگاران را هدف قرار داده است.

رژیم ایران از وزارت اطلاعات خود به‌عنوان ابزاری برای هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه و شرکت‌ها و پیشبرد برنامه‌های بی‌ثبات کننده خود در سراسر جهان استفاده می‌کند.
استیون منوچین
وزیر خزانه‌داری آمریکا

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره گفت: «رژیم ایران از وزارت اطلاعات خود به‌عنوان ابزاری برای هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه و شرکت‌ها و پیشبرد برنامه‌های بی‌ثبات کننده خود در سراسر جهان استفاده می‌کند.»

وی افزود: «ایالات متحده آمریکا مصمم است با حملات سایبری مقابله کند که امنیت را به‌خطر می‌اندازند و به بخش مسافرتی بین‌المللی خسارت وارد می‌کنند.»

طبق این گزارش شرکت «تهدید پیشرفته مستمر ۳۹» زیر مجموعه شرکت «رایانش هوشمند رانا» است که در سال ۲۰۱۲ نیز به فهرست سیاه آمریکا اضافه شده بود.

اما طبق گزارش سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا ۴۵ فردی که ایالات متحده امروز تحریم کرد نیز از نیروهای شاغل در شرکت «رایانش هوشمند رانا» هستند که به‌عنوان مدیر، برنامه نویس، هکر و … فعالیت می‌کردند.

با این حال وزارت خزانه‌داری آمریکا نام این ۴۵ نفر را در سایت خود ذکر نکرده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز پس از اعلام فهرست تحریمی‌های جدید در توئیتی نوشت: «امروز ایالات متحده ۴۷ فرد و نهاد ایرانی را که در شبکه تهدیدات سایبری جهانی رژیم ایران فعال بودند، تحریم کرد.»

وی افزود: «ما همچنان رفتارهای شرورانه ایران را افشا می‌کنیم و هرگز در محافظت از میهن و متحدان خود در برابر هکرهای ایرانی تسلیم نمی‌شویم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو رد تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت را «رسوایی» خواند

ایالات متحده آمریکا تحریم صنایع فلزی ایران را گسترده‌تر کرد

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد