Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محرومیت نیمار و باز شدن پرونده توهین نژادی برای ال‌کلاسیکوی جنجالی

نیمار
نیمار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیدار جنجالی و پرحاشیه میان پاری سن ژرمن و مارسی که به دلیل درگیری‌های دقایق پایانی مسابقه با پنج کارت قرمز همراه شد در نهایت با شکست ۱ به صفر تیم متمول پاریسی منجر شد. مارسی از سال ۲۰۱۱ تاکنون موفق نشده بود در ال‌کلاسیکو فرانسوی تیم پاری سن ‌ژرمن را شکست دهد.

آگهی

مسابقه جنجالی دو رقیب دیرین فوتبال فرانسه که با حواشی زیادی همراه بود جدا از صدور احکام محرومیت برای چند تن از بازیکنان دو تیم پاری‌ سن ژرمن و المپیک مارسی، پرونده‌ای نیز برای بررسی توهین نژادپرستانه باز کرد.

سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال فرانسه شامگاه چهارشنبه از محرومیت قطعی نیمار، مهاجم برزیلی باشگاه پاری سن ژرمن خبر داد که یکی از طرف‌های اصلی درگیری و نزاع‌های لفظی در جریان مسابقه روز یکشنبه گذشته میان تیم پاریسی و رقیب دیرینه‌اش مارسی بود.

نیمار که در یکی از صحنه‌های نزاع به دلیل زدن ضربه‌ دست به پشت سر آلوارو گونزالس کارت قرمز گرفت و از میدان اخراج شد پس از مسابقه با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی ضمن تاکید بر این که از کار خود پشیمان نیست، مدعی شد که مدافع تیم مارسی به وی توهین نژادپرستانه کرده است.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرده که پرونده‌ای برای بررسی ادعای نیمار و احتمال رد و بدل شدن توهین‌های نژادی در این مسابقه به خصوس از سوی آلوارو گونزالس باز شده است. این درحالیست که مدافع اسپانیایی تیم مارسی اتهام مطرح شده را رد کرده و باشگاه مارسی نیز ضمن بی اساس خواندن این اتهام تاکید کرده که پشت این بازیکن می‌ایستد.

هم‌تیمی‌های آلوارو گونزالس نیز شهادت داده‌اند که وی هیچ توهینی به نیمار نکرده و اساسا وی بازیکنی نیست که به دیگران توهین نژادپرستانه کند. بازیکنان تیم مارسی در مقابل انگشت اتهام را به سوی نیمار نشانه رفته و گفته‌اند که مهاجم برزیلی پاری سن ژرمن همواره در طول مسابقات انواع توهین‌ها را به بازیکنان حریف می‌کند.

Michel Euler/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
صحنه جدال لفظی نیمار با آلوارو گونزالسMichel Euler/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه گفته است که هنوز شواهد کافی برای تایید توهین نژادپرستانه در دست نیست و برای تصمیم‌گیری بهتر در این زمینه قرار است صحنه‌های درگیری با آنالیز‌های دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

از سوی دیگر در پی صدور احکام مرتبط با این مسابقه جنجالی، آنخل دی ماریا، ستاره آرژانتینی باشگاه پاری سن ژرمن نیز به ظن پرتاب آب دهان به سوی آلوارو گونزالس برای روی ۲۳ سپتامبر به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه دعوت شده است.

به موجب احکام صادر شده همچنین لاوین کورزاوا، مدافع فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن به دلیل پرتاب لگد به ژردن اموی، مدافع مارسی که وی نیز سه جلسه از همراهی تیم‌اش محروم شده به شش جلسه محرومیت محکوم شده است.

لئاندرو پاردس، هافبک آرژانتینی تیم پاری سن ‌ژرمن و داریو بندتو، هموطن وی در تیم المپیک مارسی نیز به دلیل نقش داشتن در درگیری‌ها به ترتیب هر کدام سه جلسه محرومیت شدند که برای اولی ۲ و دیگری۱ جلسه محرومیت قطعی در نظر گرفته شده است.

دیدار جنجالی و پرحاشیه میان پاری سن ژرمن و مارسی که به دلیل درگیری‌های دقایق پایانی مسابقه با پنج کارت قرمز همراه شد در نهایت با شکست ۱ به صفر تیم متمول پاریسی منجر شد. گفتنی است که مارسی از سال ۲۰۱۱ تاکنون موفق نشده بود در ال‌کلاسیکو فرانسوی تیم پاری سن ‌ژرمن را شکست دهد.

به یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاوانی نیامده در معرض محرومیت قرار گرفت

پاریسی‌ها نخستین حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا را جشن گرفتند

پایان امباپه در پاریس؛ ستاره فرانسوی رسما اعلام کرد از پاری‌سن‌ژرمن جدا می‌شود