کاوانی نیامده در معرض محرومیت قرار گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ادینسون کاوانی
ادینسون کاوانی   -  Copyright  AP Photo

ادینسون کاوانی به دلیل کامنتی جنجالی که در اینستاگرام منتشر و سپس پاک کرد با خطر محرومت چند هفته‌ای از مسابقات لیگ برتر انگلیس قرار گرفت.

به نوشته رسانه‌های بریتانیا، مهاجم اروگوئه‌ای تیم منچستر یونایتد در پاسخ به پیام‌های تبریک کاربران صفحه اینستاگرامش پس از تاثیرگذاری چشمگیر در برد شیاطین سرخ مقابل ساوت‌همپتون، کامنتی نوشت که می‌تواند وی را برای چندین مسابقه با محرومیت مواجه کند.

کاوانی که در پیروزی ۳ بر ۲ منچستریونایتد مقابل ساوت‌همپتون دبل کرد و نقش ویژه‌ای در این برتری داشت در پاسخ به پیام‌های تبریک و حمایت اینستاگرامی کاربران، کامنتی نوشت که در آن از واژه «نگریتو» به معنای سیاه کوچک استفاده شده بود؛ او البته سپس این کامنت را پاک کرد.

شیاطین سرخ حالا به پشتیبانی از مهاجم تازه به خدمت گرفته شده خود برآمده و گفته‌اند که کاوانی این اصطلاح را با نیت دوستی و صمیمیت به کار برده و قصد تحقیر و توهین به کسی را نداشته است.

باشگاه منچستر یونایتد با این توضیح که وا‌‌ژه استفاده شده توسط کاوانی در آمریکای جنوبی کلا معنای متفاوتی دارد، تصریح کرده که با این حال در این خصوص به مهاجم خود تذکر داده است.

در بیانیه این باشگاه معتبر و پرطرفدار انگلیسی آمده که از ادینسون کاوانی خواسته شده دیگر از این واژه‌ها که در بریتانیا مغایر با قوانین قوتبال است، استفاده نکند.

فدراسیون فوتبال انگلیس پیش از آغاز رقابت‌های این فصل لیگ برتر جزیره دستور‌العمل ویژه‌ای را برای مقابله با رفتار و اظهارنظر‌های نژادپرستانه صادر کرده و از باشگاه‌ها و هواداران خواسته بود که به این دستورالعمل احترام بگذارند.

هرگونه تخلف از مفاد تعیین شده در این دستورالعمل که در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته باشد دست کم سه جلسه محرومیت را برای فرد خاطی به همراه خواهد داشت.

برناردو سیلوا و دله الی،‌ بازیکنان تیم‌های منچستر سیتی و تاتنهام فصل گذشته به دلیل نادیده گرفته آیین‌نامه‌های فدراسیون فوتبال انگلیس هر کدام یک جلسه محروم شده بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید