Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احضار سفیر آلمان در تهران به دلیل توییت اعتراضی علیه اعدام نوید افکاری

وزارت خارجه ایران
وزارت خارجه ایران Copyright وزارت خارجه ایران
Copyright وزارت خارجه ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه ایران اعلام کرد که در پی توییت‌های اخیر سفارت آلمان در تهران، سفیر آن کشور در تهران روز دوشنبه توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

آگهی

وزارت خارجه ایران اعلام کرد که در پی توییت‌های اخیر سفارت آلمان در تهران، سفیر آن کشور در ایران روز دوشنبه توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شده است.

پیمان سعادت، مدیرکل اروپای وزارت خارجه ایران «اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان» در تهران را به منزله «دخالت در امور داخلی» ایران دانسته و به شدت محکوم کرده است.

آقای سعادت همچنین در این دیدار تصریح کرده که «مداخله در قوانین و مقررات و رویه‌های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران» به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست و از سفارت آلمان انتظار می‌رود «حد و حدود وظایف دیپلماتیک خود را شناخته و پا از آن فراتر نگذارد.»

در مقابل، هانس- اودو موتسِل، سفیر آلمان در تهران نیز اعلام کرده که مراتب مورد اعتراض ایران را به مقام‌های کشورش منعکس خواهد کرد.

سفیر آلمان در تهران روز یکشنبه در صفحه رسمی توییتر خود بیانیه بربل کوفلر، کمیسر حقوق بشر دولت آلمان را در اعتراض به اعدام نوید افکاری بازنشر کرد که در آن به «خاموش کردن صداهای مخالف» از طریق به تعبیر او «نادیده گرفتن قوانین اساسی حقوقی» را پذیرفتنی ندانسته بود.

هانس- اودو موتسِل ماموریت خود در تهران را از اواسط مرداد ماه گذشته(۵ اوت) در تهران آغاز کرده است. پیش از او، میشائیل کلور برشتولد به مدت چهار سال سفیر آلمان در تهران بود.

در همین حال، علی باقری، معاون امور بین الملل قوه قضاییه ایران نیز روز دوشنبه از سفرای برخی کشور‌های غربی در تهران خواست که اگر از انصاف، حق و عدل بویی نبرده اند، لااقل ادب دیپلماتیک را رعایت کرده و مانند یک گروه اپوزیسیون بلندگوی دروغ پراکنی نشوند.

خبرگزاری میزان (خبرگزاری قوه قضائیه ایران) از قول آقای باقری نوشت که فشار‌های خارجی نه تیغ تیز عدالت دستگاه قضایی ایران را کُند می‌کند و نه چتر گسترده رحمت و رأفت اسلامی قوه قضاییه را کوچک می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: اروپا تا وقتی برادران افکاری آزاد نشده‌اند ظریف را راه ندهد

اعدام نوید افکاری: پرونده‌ای قضایی یا سیاسی؟

ابراز تاسف کمیته بین‌المللی المپیک از اعدام نوید افکاری؛ پمپئو: بی‌رحمانه بود