پایان «زنگ تفریح» فرانسوی‌ها با رکورد بالای ۱۰ هزار ابتلای روزانه کرونا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه
افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه   -   کپی رایت  AP Photo

فرانسه روز شنبه ۱۲ سپتامبر (۲۲ شهریور) بیش از ۱۰ هزار ابتلای روزانه به بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرد. این نخستین بار است که این تعداد فرد مبتلا در ۲۴ ساعت در فرانسه ثبت می‌شوند.

مقام‌های وزارت بهداشت فرانسه روز شنبه تایید کردند که ۱۰ هزار ۵۶۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا در یک شبانه روز در این کشور ثبت شده است. این درحالی است که روز قبل از آن هم، ۹ هزار و ۴۰۶ مورد گزارش شده بود.

با این حال شمار موارد فوتی در ۲۴ ساعت، ۲۴ مورد اعلام شده است که شامل بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان می‌شود. در مجموع ۳۰ هزار و ۹۱۰ نفر در فرانسه تاکنون در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

جمعی از پزشکان و اساتید فرانسوی خواستار پرهیز حداکثری از شرکت در گردهمایی ها و میهمانی های خصوصی شده اند. این افراد روز یکشنبه با تاکید بر اینکه «سوت پایان زنگ تفریح» درفرانسه بصدا در آورده و این کشور وارد مرحله جدیدی از همه گیری کرونا شده است خواستار بکار گیری عقل جمعی و ممنوع شدن دورهمی ها بویژه در فضای سربسته شدند. پیش تر مسئولان بیرمنگام بریتانیا هم دیدارهای خانوادگی و ملاقات ها بین دوستان را با هدف جلوگیری از آلوده شدن افراد به ویروس کرونا محدود کرده اند.

فرانسه پس از بازگشت شمار زیادی از مسافران از تعطیلات تابستانی و شروع مدارس با افزایش تصاعدی موارد ابتلای کرونا روبرو شده است.

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه روز جمعه هشدار داده بود که وضعیت این کشور در ارتباط با شیوع ویروس کرونا به‌طور واضح در حال بدتر شدن است. وی گفته بود که از «شدت تهدیدات ناشی از ویروس کم نشده است و ویروس همچنان تا چند ماه آینده با ما خواهد بود.»

با این حال نخست وزیر فرانسه تاکید کرد که سیاست دولت خودداری از قرنطینه عمومی است و بیشتر ترجیح داده می‌شود که با استفاده از فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و آزمایش‌های بیشتر اقدام به مهار ویروس کنند.

از سوی دیگر آقای کاستکس تصریح کرد که دوره قرنطینه افرادی که آزمایش ویروس کرونای آن‌ها مثبت شود از ۱۴ روز فعلی به هفت روز کاهش یافته است.