Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج دوم کرونا در اروپا؛ موارد ابتلا در چه کشورهایی سیر صعودی گرفته است؟

فرودگاه بروکسل بلژیک
فرودگاه بروکسل بلژیک Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اما بازگشت ویروس کرونا تا چه اندازه در اروپا قوی بوده است و آیا می‌توان آن را با تعداد موارد ابتلا در بهار گذشته مقایسه کرد؟

آگهی

بسیاری از کشورها در اروپا پس از آنکه توانستند موج نخست شیوع ویروس کرونا را با «موفقیت نسبی» مهار کنند، بار دیگر شاهد سیر صعودی موارد ابتلا هستند.

اما بازگشت ویروس کرونا تا چه اندازه شدت داشته است و آیا می‌توان آن را با تعداد موارد ابتلا در بهار گذشته مقایسه کرد؟

برخی از کشورهای اروپایی مانند آلبانی، بلغارستان، جمهوری چک، مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی شاهد موارد ابتلای بیشتری در ماه اوت، نسبت به اوایل سال جاری میلادی بوده‌اند.

بلژیک، ایتالیا و بریتانیا در میان کشورهایی که در موج نخست آسیب بالایی از این ویروس دیده‌اند، بار دیگر شاهد افزایش موارد ابتلا هستند اما دست‌کم تاکنون موارد ابتلا شبیه ماه مارس و آوریل گذشته نبوده است. با این حال در بین این سه کشور، بریتانیا بیشترین نگرانی را دارد. این کشور در تاریخ ۱۰ سپتامبر (۲۰ شهریور) ۲ هزار و ۹۱۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد.

به نظر می‌رسد که کشورهای فرانسه، لهستان، هلند و اسپانیا در حال دست و پنجه نرم کردن با موج دوم شیوع ویروس کرونا هستند و تاکنون برای مهار آن تصمیم‌هایی را نیز گرفته‌اند. فرانسه در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۹ هزار و ۸۴۳ مورد جدید در یک شبانه روز را اعلام کرد که بالاترین رقمی است که از زمان شروع تست گسترده کرونا در این کشور ثبت شده است.

اما افزایش موارد جدید ابتلا در بسیاری موارد به خاطر افزایش تست‌ها تفسیر می‌شود چراکه بسیاری از کشورها توانایی انجام تست‌های گسترده را در ابتدای سال نداشتند اما هم اکنون این توانایی را به دست آورده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرگردانی صدها یهودیِ حسیدی پشت مرزهای اوکراین؛ کی‌یف اجازه ورود نمی‌دهد

آیا ویروس‌ها و باکتری‌های پنهان در تابوت مومیایی‌های مصری می‌توانند امروز طاعون و جذام منتشر کنند؟

نکات بهداشتی توصیه شده پیش از سفر به کشوری اروپایی که در آن تب دنگی شایع است