Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دختر فرانسوی را به دلیل «زیادی باز بودن سینه‌ها» به موزه راه ندادند

موزه اورسه پاریس
موزه اورسه پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دانشجوی فرانسوی با انتقاد از نگاه و رفتار «جنسیت‌زده» مأموران در ورودیِ موزه نوشت: «اگر سینه‌های من بزرگ نبود، آنها چیزی نمی‌گفتند.»

آگهی

یک دختر دانشجوی فرانسوی که برای دیدن موزه «اورسه» به این محل مراجعه کرده بود، با ممانعت کارمندان موزه مواجه شد زیرا آنها می‌گفتند که سینه‌های وی زیادی عریان و باز است.

این دختر جوان پاریسی که دانشجوی ادبیات است و «ژَن» نام دارد، روز چهارشنبه ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) با انتشار این خبر در توییتر نوشت کارمندان در ورودی موزه به او گفته‌اند که یقه لباسش زیادی باز است و او را وادار کرده‌اند که در دمای بالای ۲۶ درجه، یک کت هم بپوشد تا سینه‌اش معلوم نباشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ژن عکسی از خودش را که چهار ساعت پیش از این رویداد با همان لباس دکلته گرفته، در توییتر گذاشته و متن نامه سرگشاده‌ای را نیز در اعتراض به رفتار مسئولان موزه اورسه نوشته است.

او در نامه‌اش با عنوان «ما نمی‌توانیم این سینه را نگاه کنیم، بپوشانیدش»، نوشته در حالی که تابلوهای نقاشی زنان عریان از نقاشانی چون گوستاو کوربه و آگوست رنوار در همین موزه نمایش داده شده‌اند، راه ندادن او حرکت عجیبی بوده است. وی همچنین با انتقاد از نگاه و رفتار «جنسیت‌زده» مأموران در ورودیِ موزه نوشته است: «اگر سینه‌های من بزرگ نبود، آنها چیزی نمی‌گفتند.»

او در ادامه برای آن که نشان دهد لباسش عادی بوده و زنان دیگر هم آن می‌پوشند، عکسی از لباسی را که خریده در یک فروشگاه اینترنتی همرسان کرده است.

عذرخواهی موزه

پس از آن که انتشار پست توییتری این دختر فرانسوی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی جنجال بر پا کرد، مسئولان موزه اورسه بابت این رویداد عذرخواهی کردند.

آنها در یک فرسته که همان روز در صفحه توییتر موزه همرسان شد، نوشتند: «باخبر شدیم که برای یکی از بازدیدکنندگان در هنگام ورود به موزه اورسه مشکلی پیش آمده است. ما از این بابت عمیقا متأسفیم، از شخص مورد نظر عذرخواهی می‌کنیم و با خودش هم تماس خواهیم گرفت.»

موزه اورسه پاریس یکی از معروف‌ترین موزه‌های فرانسه و نیز یکی از مهم‌ترین موزه‌های نقاشی و مجسمه‌سازی در جهان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرقت بیش از ۴۵۰ سکه باستانی از موزه‌ای در آلمان

سوء استفاده جنسی و تضاد منافع؛ اتهامات فمینیست‌ها علیه وزیر کشور فرانسه

زنان فرانسوی که ماریان سینه‌برهنه را به میان جلیقه‌زردها آوردند