بالگردها بیش از ۲۰۰ تن را از کام آتش سرکش کالیفرنیا بیرون کشیدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بالگرد امداد بر فراز حریق در کالیفرنیا
بالگرد امداد بر فراز حریق در کالیفرنیا   -  کپی رایت  آسیوشیتد پرس

آتش‌سوزی‌ مراتع کالیفرنیای آمریکا، در سه روز گذشته اوج تازه‌ای یافت تا جایی که بزرگترین نیروگاه ایالتی از کار افتاد و امدادگران ناگزیر شدند بیش از ۲۰۰ تن را به‌وسیلهٔ بالگرد از محاصرهٔ آتش بیرون بکشند.

تا وزش بادهای گرم و خشکِ موسمی، و رسیدن «نیش آتش» یا همان فصل اوج آتش‌سوزی‌های طبیعیِ کالیفرنیا بیش از یک ماه باقی مانده است اما شعله‌های سرکش تا همین‌جا بیش از ۸۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کالیفرنیا را سوزانده، که خود رکورد تازه‌ای به‌شمار می‌آيد.

دو آتش‌سوزی بزرگ این ایالت، که از نظر اندازه بی‌سابقه بوده،‌ در حوالی خلیج سان‌فرانسیسکو در گرفته است و ۱۴ هزار آتش‌نشان در تلاشند تا این آتش‌ها را خاموش کنند. اما حریق‌های تازه‌ای نیز در حوالی لس‌آنجلس، سن‌برناردینو و سن‌دیه‌گو در جریان است.

آسیوشیتد پرس
آتش‌نشانان در کالیفرنیاآسیوشیتد پرس

تنها آتش‌سوزی موسوم به «کریک» در مرکز کالیفرنیا در یک روز ۲۴ کیلومتر پیش رفت و ۱۴۵ کیلومتر مربع از مراتع این ایالت را ظرف تعطیلی آخر هفته سوزاند. شامگاه یکشنبه امدادگران توانستند به یاری دو بالگرد نظامی ۲۱۴ تن را که با همین آتش محاصره شده بودند نجات دهند. گرچه همین بالگردها یک روز بعد، به علت شدت آتش و دود نتوانستند در منطقهٔ حریق فرود بیایند.

مسئولان محلی هشدار داده‌اند که با توجه به شرایط جوی پیش رو، احتمال ایجاد آتش‌سوزی‌های بیشتر هست و نیز اعلام کرده‌اند که امکاناتشان برای مهار حریق‌های احتمالی کافی نیست.

از میانهٔ ماه اوت به این سو، ایالت کالیفرنیای آمریکا شاهد بیش از ۹۰۰ حریق طبیعی ریز و درشت بوده است که عمدتا در اثر صاعقه‌ ایجاد شدند. در اثر این آتش‌سوزی‌ها تا کنون ۸ تن جان باخته و بیش از ۳۳۰۰ بنا سوخته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید