Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعزام تیم آتش‌نشانان اسرائیلی به آمریکا برای کمک به مهار حریق جنگل‌های کالیفرنیا

John Lazar
John Lazar Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای اولین بار در تاریخ روابط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، گروهی از آتش‌نشانان اسرائیلی به کالیفرنیا فرستاده شدند تا در عملیات مهار آتش‌سوزی‌های بزرگی که در ۱۸ منطقه این ایالات در جریان است، شرکت کنند.

آگهی

برای اولین بار در تاریخ روابط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، گروهی از آتش‌نشانان اسرائیلی به کالیفرنیا فرستاده شدند تا به نیروهای این کشور در مهار آتش سوزی بزرگی که بخش قابل توجهی از شمال این منطقه را در برگرفته، کمک کنند.

آتش‌نشانان اسرائیلی که روز یکشنبه به همراه تجهیزات خود وارد شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا شدند، مدت دو هفته در این کشور باقی خواهند ماند تا در عملیات اطفای حریق شرکت کنند. این افراد روز گذشته پس از شرکت در جلساتی توجیهی برای درک بهتر وضعیت حاکم بر این ایالت، فعالیت خود را آغاز کردند.

بنا بر اعلام وزارت خارجه اسرائیل، در این تیم علاوه بر آتش‌نشانان، شماری از اعضای تیم امداد اسرائیل نیز حضور دارند.

دارل اشتانبرگ، شهردار ساکرامنتو با انتشار پیامی توییتری از ورود این تیم استقبال کرد.

آتش‌سوزی بزرگ کالیفرنیا که از ۱۵ اوت آغاز شده تا کنون بیش از ۱ میلیون و ۴۶۰ هزار هکتار از جنگل‌های این منطقه را سوزانده است.

بیش از ۶۰ هزار نفر از مناطق دچار حریق تخلیه شده‌اند و در حال حاضر ۱۶ هزار آتش‌نشان در تلاش هستند که آتش‌سوزی‌های بزرگی را که در ۱۸ منطقه مختلف این ایالات همچنان در جریان است، مهار کنند.

آتش‌نشانان اسرائیلی پیش از این برای کمک به اطفای حریق، به اتیوپی و برزیل نیز فرستاده شده بودند و به همکاران خود در آمریکا برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها مشاوره ‌ایی داده بودند؛ اما این اولین حضور فیزیکی آنها در خاک آمریکا برای اجرای عملیات مشترک اطفای حریق است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ صدها هزار پرنده در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمریکا

بالگردها بیش از ۲۰۰ تن را از کام آتش سرکش کالیفرنیا بیرون کشیدند

ویدئوی عملیات هوایی آتش‌نشانان آمریکا در کالیفرنیا