Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاش رئیس سازمان جاسوسی فرانسه برای پیگیری اهداف ماکرون در لبنان

برنار امیه
برنار امیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس ‌جمهوری فرانسه هشدار داده است که کشورش در صورت کارشکنی در مسیر اجرای اصلاحات در لبنان علیه سیاستمداران این کشور تحریم‌هایی وضع خواهد کرد.

آگهی

برنار امیه، مدیرکل اداره اطلاعات خارجی فرانسه در حال پیگیری تلاش‌های امانوئل ماکرون، رئيس جمهوری این کشور برای اصلاحات در لبنان است.

به گفته منابع لبنانی مدیرکل اداره اطلاعات خارجی فرانسه برای تشکیل دولت جدید لبنان و اجرای اصلاحات مورد نظر پاریس در این کشور تلاش می کند. امانوئل ماکرون روز سه شنبه در جریان سفر به لبنان به مقامات این کشور تا پایان ماه اکتبر (۱۰ آبان) برای آغاز برنامه اصلاحات مهلت داد.

رئیس جمهوری فرانسه هشدار داده است که کشورش در صورت کارشکنی در مسیر اجرای اصلاحات علیه سیاستمداران لبنانی تحریم هایی وضع خواهد کرد. از بحران سیاسی و اقتصادی کنونی در لبنان به عنوان مهمترین تهدید علیه ثبات این کشور از زمان پایان جنگ داخلی یاد می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته منابع لبنانی برنار امیه برای گفتگو درباره موضوعاتی که در سفر اخیر امانوئل ماکرون به بیروت مطرح شد با مقامات لبنان تماس گرفته است.

برنار امیه بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ میلادی سفیر فرانسه در لبنان بود. او پس از آغاز دوره ریاست جمهوری امانوئل ماکرون به مدیرکلی اداره اطلاعات خارجی رسید. وی پیش از آغاز دوره ماموریتش به عنوان سفیر فرانسه در لبنان مشاور ژاک شیراک، رئیس جمهوری اسبق فرانسه بود.

بسیاری از دیپلمات ها بر نقش برنار امیه در خروج نیروهای سوریه از لبنان پس از ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان در سال ۲۰۰۵ تاکید می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون پیش از ملاقات با سران لبنان به دیدار فیروز خواننده سرشناس رفت

ماکرون برای پیگیری اصلاحات در لبنان دوباره وارد بیروت شد

نخست وزیر جدید لبنان پس از انتخاب وعده «اصلاحات گسترده» داد