Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ابتکار جدید گوگل؛ برگزاری دوره‌های آموزشی و اعطای «جایگزین مدرک دانشگاهی»

مدرک تحصیلی جدید گوگل
مدرک تحصیلی جدید گوگل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گوگل با برپایی نوعی ویژه از دوره‌های آموزشی، مدرکی اعطا می‌کند که در عمل جانشین مدرک تحصیلات دانشگاهی است. این دوره‌ها به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد بتوانند توانایی گرفتن شغل‌های سطح‌بالای دنیای انفورماتیک را پیدا کنند بدون آنکه تحصیلات دانشگاهی مرتبط با آن مشاغل داشته باشند.

آگهی

شرکت فناوری گوگل تصمیم گرفته است که با برپایی نوعی ویژه از دوره‌های آموزشی، به فارغ‌التحصیلان مدرکی اعطا کند که در عمل جانشین مدرک تحصیلات دانشگاهی به حساب آید.

بنابراعلام مسئولان این شرکت، واحدهای درسی ارائه شده در این دوره‌ها به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد بتوانند توانایی گرفتن شغل‌های سطح‌بالای دنیای انفورماتیک را پیدا کنند بدون آن‌که تحصیلات دانشگاهی مرتبط با آن مشاغل داشته باشند.

بنابر اطلاعات اولیه منتشره، تمام کردن این دوره فشرده شش ماه طول خواهید کشید و هزینه‌ای معادل هزینه تحصیل در دوره تحصیلی کالج خواهد داشت.

کنت واکر، نائب رئیس بخش امور بین‌الملل گوگل می‌گوید: «ما مدرک‌های آموزشی اعطایی‌مان را معادل مدرک‌های تحصیلی چهار ساله در نظر خواهیم گرفت.»

گوگل استدلال می‌کند که با این روش آموزش سنتی و ناکارآمد عمومی را دور خواهد زد و فرد با اختصاص وقت کمتر، واحدهای تخصصی مرتبط با شغل ایده‌آل خود را خواهد گذراند و آماده ورود به بازار کار خواهد شد.

گوگل اعلام کرده است که در این چارچوب ۱۰۰ هزار بورس تحصیلی به شرکت‌کنندگان اعطا می‌کند و همچنین ۱۰ میلیون دلار نیز به شرکت‌های همکار در زمینه آموزش مشاغل در آمریکا اختصاص خواهد داد.

پروژه جدید گوگل با دوره تربیت کارشناس تخصصی انفورماتیک شروع شده است و در آینده نزدیک دوره‌هایی چون تحلیل داده، مدیریت پروژه و طراحی یو‌ایکس نیز ارائه خواهند شد.

هرچند پیش از این گوگل دوره‌های مشارکتی یا تعلیمی برگزار کرده است، اما گذراندن دوره‌های جدید، مدرکی معتبر برای فرد به دنبال می‌آورند به نحوی که بتواند با آن در سایر شرکت‌های فناوری یا صنایع مرتبط استخدام شوند.

تا کنون نام شرکت‌هایی چون اینتل، بانک آمریکا، اینفوسیس و والمارت به عنوان مشارکت‌کنندگان پروژه جدید گوگل اعلام شده‌اند. گوگل از شرکت‌های دیگر خواسته است به طرح بپیوندند تا نیروی کار خود را از این بازار تامین کنند.

در سال‌های جاری شرکت‌های بزرگی چون اپل یا آی‌بی‌ام شرط داشتن مدرک دانشگاهی را از پیش‌نیاز بسیاری از مشاغل خود حذف کرده‌اند.

پروژه تحصیلی تازه گوگل در حالی مطرح شده است که میلیون‌ها شغل در اثر همه‌گیر کرونا از بین رفته است و داشتن تخصص به فاکتوری مهم در رقابت برای گرفتن مشاغل تبدیل شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بروز اختلال گسترده در سرویس‌های گوگل؛ یوتیوب و جی‌میل از دسترس خارج شد

افشای طرح کارمندان گوگل برای مقابله با فرمان مهاجرتی ترامپ

رونمایی از نسخه جدید «چت جی‌پی‌تی» با قابلیت تعامل صوتی؛ رویای فیلم «او» به واقعیت پیوست