Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تأخیر ۲۰ ساعته قطار؛ هزاران مسافر در فرانسه سرگردان شدند

قطار پر سرعت فرانسه
قطار پر سرعت فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اس‌ان‌س‌اف معادل سه برابر قیمت بلیط مسافران در راه مانده به آنها خسارت پرداخت می‌کند.

آگهی

اختلال در شبکه برق‌رسانی راه‌آهن منطقه باسک در جنوب غرب فرانسه در شامگاه یکشنبه ۳۰ اوت (۹ شهریور) سبب تأخیر چندین ساعته در حرکت ۴ قطار پرسرعت «ت‌.ژ.‌و» در این منطقه شد و هزاران مسافر آن ساعت‌ها در قطار ماندند.

چهار قطار پرسرعت که از شهر «اَندِی» در منتهی الیه جنوب غربی فرانسه به مقصد بوردو و پاریس حرکت کرده بودند، به دلیل خرابی شبکه برق و بسته شدن مسیر مجبور شدند تمام شب را روی ریل بمانند، به طوری که برخی مسافران در نهایت با ۲۰ ساعت تأخیر به مقصد رسیدند. اولین قطاری که روی ریل ماند و راه بقیه را مسدود قرار بود یک قطار حامل بیش از یک‌هزار مسافر بود که قرار بود ساعت ۴ و ۲۰ دقیقه یکشنبه عصر به پاریس برسد، اما در میانه راه، نرسیده به بوردو متوقف شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

سه قطار دیگر که هر کدام حدود ۴۵۰ مسافر داشتند، به دلیل نقص فنی شبکه و نیز مسدود شدن راه ساعاتی در راه مانده و سپس به «اَندِی» بازگشتند. مسافران این سه قطار با اتوبوس به بوردو انتقال یافته و از آنجا با قطار به پاریس رفتند.

بعضی از افراد حاضر در قطارهای در راه مانده از وضعیت بد رسیدگی مسئولان گله کرده و گفته‌اند که با وجود کودکان خردسال در قطار، آب و غذا خیلی دیر به آنها رسیده است. بسیاری از آنها نیز به دلیل تحمل چندین ساعته ماسک که زدن آن در قطار اجباری است، کلافه و عصبی شده و تنفس برایشان دشوار شده است.

AP Photo
نمایی از شبکه راه آهن فرانسهAP Photo

با این حال یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه که در قطار حضور داشت، می‌گوید بطری‌های آبی که مسئولان قطار وعده داده بودند، توزیع نشده است. شبکه خبری فرانس‌انفو نیز گزارش داد که برخی افراد را که بیماری و مشکل پزشکی داشته‌اند، از قطار پیاده و به مراکز درمانی منتتقل کرده‌اند.

شرکت راه‌آهن سراسری فرانسه، اس‌ان‌س‌اف از مسافرانی که مجبور شده‌اند شب را در قطار بگذرانند، عذرخواهی کرده و گفته که در حال رفع مشکل است. با این حال مشکل اختلال در حرکت قطارها تا امروز سه شنبه هنوز به طور کامل برطرف نشده است. روز دوشنبه تنها یک مسیر راه‌آهن پاریس به جنوب غرب باز شد.

ژان باتیست جباری، وزیر مشاور در امور ترابری فرانسه با اظهار تأسف از مشکل پیش آمده، اعلام کرد اس‌ان‌س‌اف معادل سه برابر قیمت بلیط مسافران در راه مانده به آنها خسارت پرداخت می‌کند. او با این توضیح که بیش از ۶۰ کیلیومتر از کابل‌های هوایی مسیر جنوب غرب آسیب دیده، اذعان کرد که کابل‌های هوایی راه‌آهن فرانسه به طور کلی نیاز به «تعمیرات گسترده» دارند.

این حادثه در حالی رخ داد که میلیون‌ها فرانسوی با پایان تعطیلات تابستانی و آغاز سال تحصیلی در روز یکم سپتامبر به خانه بازمی‌گشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قطاری که پراگ، وین و بوداپست را به یکدیگر متصل می‌کند

ایستگاه‌های قطار پاریس با نصب علائم فاصله‌گذاری برای فعالیت دوباره آماده می‌شوند

ادامه اعتصاب‌ها در فرانسه؛ در روز نخست سال تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت می‌کنند