Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قطاری که پراگ، وین و بوداپست را به یکدیگر متصل می‌کند

Prague train station
Prague train station Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این خط ریلی هرچند سریع‌تر از مسیر هوایی نیست اما دست‌کم کمتر محیط زیست را آلوده می‌کند.

آگهی

یک شرکت خدمات مسافربری در جمهوری چک، قطاری را راه اندازی کرد که پراگ، وین و بوداپست را به یکدیگر متصل می‌کند.

شرکت RegioJet پیشتر در جمهوری چک به عنوان یک شرکت اتوبوس‌رانی ارزان‌قیمت که مسافران را به نقاط مختلف اروپا می‌برد شناخته می‌شد. حالا این شرکت امیدوار است تا با ارائه خدمات سفر با قطار بتواند با شرکت‌هایی که خدمات سفرهای هوایی را به مشتریان ارائه می‌دهند، رقابت کند. 

رادیک جاننوارا مالک RegioJet می‌گوید این شرکت در طول یک دهه اخیر بر جابجایی مسافران با قطار تمرکز کرده است. او در ادامه با اشاره به اینکه مسیر مسافرت با قطار با محیط زیست سازگارتر است به یورونیوز گقت: «این خطوط ریلی به ویژه برای جوانان که بیشتر به اکوسیستم اهمیت می‌دهند جذاب است و می‌توانند با سفر با قطار به حفاظت از محیط زیست کمک کنند، خطوطی که می‌توانند کل اروپای مرکزی را به یکدیگر متصل کنند.» 

راه‌اندازی این خط جدید نشان‌دهنده روند رو به رشد خدمات ریلی در مقایسه با مسیرهای هوایی در اروپای مرکزی و شرقی است، چیزی که قبلا در اروپای غربی مانند پاریس و لندن رایج بوده است.

سفر با این قطارها امکانات مناسبی هم دارند و با قیمت مناسب حتی امکاناتی بیشتر از سفر با هواپیما در اختیار مسافران قرار می‌شود. با این وجود این سریع‌ترین راه سفر از پراگ به وین به شمار نمی‌رود. در این مسیر مسافر باید حدود هفت ساعت در راه باشد، این در حالیست که با یک پرواز ارزان‌قیمت شرکت رایان‌ایر شما می‌توانید ۹۰ دقیقه‌ای از پایتخت جمهوری چک، به پایتخت موسیقی جهان سفر کنید.

با توجه به سطح بالای آلایندگی هواپیما، هر روز تعداد بیشتری در اروپا به ویژه در میان جوانان تصمیم می‌گیرند به جای سفر با هواپیما از قطار برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأخیر ۲۰ ساعته قطار؛ هزاران مسافر در فرانسه سرگردان شدند

تصادف قطار مسافربری و باری در جمهوری چک کشته برجای گذاشت

ایستگاه‌های قطار پاریس با نصب علائم فاصله‌گذاری برای فعالیت دوباره آماده می‌شوند