قطاری که پراگ، وین و بوداپست را به یکدیگر متصل می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Prague train station
Prague train station   -  Copyright  AP Photo

یک شرکت خدمات مسافربری در جمهوری چک، قطاری را راه اندازی کرد که پراگ، وین و بوداپست را به یکدیگر متصل می‌کند.

شرکت RegioJet پیشتر در جمهوری چک به عنوان یک شرکت اتوبوس‌رانی ارزان‌قیمت که مسافران را به نقاط مختلف اروپا می‌برد شناخته می‌شد. حالا این شرکت امیدوار است تا با ارائه خدمات سفر با قطار بتواند با شرکت‌هایی که خدمات سفرهای هوایی را به مشتریان ارائه می‌دهند، رقابت کند. 

رادیک جاننوارا مالک RegioJet می‌گوید این شرکت در طول یک دهه اخیر بر جابجایی مسافران با قطار تمرکز کرده است. او در ادامه با اشاره به اینکه مسیر مسافرت با قطار با محیط زیست سازگارتر است به یورونیوز گقت: «این خطوط ریلی به ویژه برای جوانان که بیشتر به اکوسیستم اهمیت می‌دهند جذاب است و می‌توانند با سفر با قطار به حفاظت از محیط زیست کمک کنند، خطوطی که می‌توانند کل اروپای مرکزی را به یکدیگر متصل کنند.» 

راه‌اندازی این خط جدید نشان‌دهنده روند رو به رشد خدمات ریلی در مقایسه با مسیرهای هوایی در اروپای مرکزی و شرقی است، چیزی که قبلا در اروپای غربی مانند پاریس و لندن رایج بوده است.

سفر با این قطارها امکانات مناسبی هم دارند و با قیمت مناسب حتی امکاناتی بیشتر از سفر با هواپیما در اختیار مسافران قرار می‌شود. با این وجود این سریع‌ترین راه سفر از پراگ به وین به شمار نمی‌رود. در این مسیر مسافر باید حدود هفت ساعت در راه باشد، این در حالیست که با یک پرواز ارزان‌قیمت شرکت رایان‌ایر شما می‌توانید ۹۰ دقیقه‌ای از پایتخت جمهوری چک، به پایتخت موسیقی جهان سفر کنید.

با توجه به سطح بالای آلایندگی هواپیما، هر روز تعداد بیشتری در اروپا به ویژه در میان جوانان تصمیم می‌گیرند به جای سفر با هواپیما از قطار برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید