درگیری هواداران ترامپ و معترضان به تبعیض نژادی یک کشته برجای گذاشت

نیروهای پلیس آمریکا در شهر پورتلند
نیروهای پلیس آمریکا در شهر پورتلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته رسانه‌های محلی همزمان با حضور معترضان، کاروانی شامل «صدها خودرو» از طرفداران دونالد ترامپ در همان محل حضور یافتند.

آگهی

درگیری میان هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و معترضان به تبعیض نژادی در شهر پورتلند آمریکا یک کشته برجای گذاشت. وی به ضرب گلوله از پای درآمد.

نیروهای امنیتی یک مظنون را شناسایی کرده‌اند اما می‌گویند که تا تکمیل تحقیقات، اطلاعات مربوط به وی را منتشر نمی‌کنند. پلیس از شاهدان خواسته است تا هر اطلاعاتی درباره تیراندازی دارند در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند.

تیراندازی زمانی روی داد که تظاهرکنندگان برای نود و چهارمین روز متوالی در مرکز شهر جمع شدند. به گفته رسانه‌های محلی همزمان با حضور معترضان، کاروانی شامل «صدها خودرو» از طرفداران دونالد ترامپ در همان محل حضور یافتند. 

پلیس محلی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ده‌ها نفر را بازداشت کرده است. در این بیانیه همچنین آمده است که ماموران پلیس پس از شنیدن صدای تیراندازی در محل حاضر شدند و فردی که را گلوله به سینه‌اش برخورد کرده بود پیدا کردند. 

 اعتراضات در پورتلند زمانی آغاز شد که جورج فلوید، یک شهروند سیاه پوست در اثر خشونت مامور پلیس سفید پوست جان باخت. تظاهرکنندگان خواستار پایان دادن به تبعیض میان سفید پوستان و سیاه پوستان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت ۶ سازمان مردم نهاد از دولت فرانسه به اتهام کنترل هویت تبعیض آمیز شهروندان

تلاش ترامپ برای قطع بودجه شهرهای تحت کنترل دموکرات‌ها

هشدار مایکل مور: ترامپ ممکن است دوباره به یک پیروزی غیرمعمول دست یابد