تلاش ترامپ برای قطع بودجه شهرهای تحت کنترل دموکرات‌ها

portland
portland Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته دونالد ترامپ دولت او اجازه نخواهد داد تا پول مالیات‌دهندگان آمریکایی صرف شهرهایی شود که به مناطق «بی‌قانون» تبدیل شده‌اند.

آگهی

رئیس جمهوری ایالات متحده از مقامات دولت فدرال خواست تا راه‌های قطع بودجه برخی از شهرهای تحت کنترل شهرداران دموکرات را بررسی کنند.

دونالد ترامپ به طور خاص به چهار شهر نیویورک، پرتلند، واشنگتن و سیاتل اشاره کرده است. به گفته دونالد ترامپ دولت او اجازه نخواهد داد تا پول مالیات دهندگان آمریکایی صرف شهرهایی شود که به مناطق «بی قانون» تبدیل شده اند.

رئيس جمهوری آمریکا که در بحبوحه کارزار انتخاباتی اش برای ادامه زمامداری طی چهار سال آینده به سر می برد از زمان آغاز اعتراض ها علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در ایالات متحده بر رعایت «نظم و قانون» تاکید زیادی کرده است. دونالد ترامپ امیدوار است تا با معرفی دموکرات ها به عنوان مدافعان «هرج و مرج» بتواند نظر رای دهندگان را جلب کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
washingtonAP Photo

دستور دونالد ترامپ برای بررسی راه های قطع بودجه شهرهای تحت کنترل دموکرات ها با واکنش تند اعضای این حزب روبرو شد. انتظار می رود که مخالفان رئیس جمهوری آمریکا هرگونه اقدام او برای قطع بودجه برخی شهرها را در دادگاه به چالش بکشند.

مقامات نیویورک روز پنجشنبه در واکنش به درخواست دونالد ترامپ از مقامات دولت فدرال اعلام کردند که در حال بررسی گزینه های حقوقی خود هستند. سخنگوی بیل دو بلازیو، شهردار نیویورک تلاش رئیس جمهوری آمریکا برای قطع بودجه برخی شهرها را کارزاری «نژادپرستانه» توصیف کرد که میلیون ها شهروند سیاهپوست ایالات متحده را هدف گرفته است.

دونالد ترامپ طی هفته های گذشته از افزایش جرم و جنایت در نیویورک و دیگر شهرهای تحت کنترل دموکرات ها به شدت انتقاد کرده است. این در حالی است که شهردار نیویورک و اندرو کوئمو، فرماندار ایالت نیویورک از منتقدان سرسخت دولت دونالد ترامپ در زمینه مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارد

درگیری هواداران ترامپ و معترضان به تبعیض نژادی یک کشته برجای گذاشت

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا