Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارد

President Donald Trump speaks during a news conference
President Donald Trump speaks during a news conference Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی، به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز، شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.

آقای ترامپ در جریان این مصاحبه توضیح داد که پلیس در وضعیت دشواری قرار دارد؛ به ویژه آن که در بسیاری از مواقع ناگزیر از تصمیم‌گیری فوری در قبال رخداد‌ها و مسايل پیش‌آمده می‌شود. 

رئیس جمهوری آمریکا یکی از شرایط اضطراری مدنظرش را که یک مامور پلیس را وادار به تصمیم‌گیری آنی می‌کند، به خطر افتادن جان او عنوان کرد و افزود: «شما حتی اگر یک افسر پلیس با سابقه کاری ۱۵ سال نیز باشید در رویارویی با یک فرد بدکار و شرور گاهی تنها به اندازه کسری از ثانیه زمان دارید تا واکنش نشان دهید و اگر خطا کنید جان خود را از دست می‌دهید؛ پلیس در چنین شرایطی است که دچار لغزش می‌شود و تصمیم‌ نادرستی می‌گیرد.»

این اظهارات رئیس جمهوری آمریکا یک هفته پس از آن عنوان می‌شد که یک افسر پلیس در کنوشا «جاکوب بلیک» را هفت بار مورد اصابت گلوله قرار داد؛ مظنونی که در خودروی خود تنها یک چاقو داشت. رخدادی که بار دیگر موجب قَلیان خشم مردم آمریکا علیه خشونت‌های پلیس به ویژه ضد مهاجران رنگین پوست شده است.

آقای ترامپ در واکنش به این حادثه نیز گفت: «منظورم این است که آیا پلیس نمی‌توانست کار دیگری انجام دهد؟ مثلا با او گلاویز می‌شد ولی شاید همان لحظه او اسلحه می‌کشید، پس باید قبول کرد که با یک مساله بزرگ مواجهیم.»

ترامپ: شرکتهای حامی جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» شرکتهایی «ناکارآمد» هستند

دونالد ترامپ در ادامه این گفتگو شرکت‌های حامی جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» را شرکت‌هایی «ناکارآمد» توصیف کرد که توسط «مدیران ناتوان» اداره می‌شوند.

از زمان مرگ جورج فلوید در بازداشت پلیس مینیاپولیس در ماه مه، برخی از شرکت‌های آمریکایی به حامیان جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» پیوسته‌اند و دفاع از اصول و ارزش‌های ضدنژادپرستی را در دستور کار کارزارهای تبلیغاتی خود قرار داده‌اند.

با این حال آقای ترامپ در ادامه مصاحبه خود با فاکس نیوز این تصمیم شرکت‌ها را «انجام ساده‌ترین کار» در مواجهه با مساله رخ داده عنوان کرد و حامی اصلی این جنبش را «سازمانی مارکسیستی» اعلام کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده قصد دارد روز سه‌شنبه برای دیدار با نیروهای امنیتی و پلیس و بازدید از خسارت‌های ناشی از ناآرامی‌های اخیر در کنوشا به ایالت ویسکانسین سفر کند.

آقای ترامپ با وجود ابراز ناراحتی از کشته شدن جورج فلوید و تیراندازی به ریشارد بروکس و جاکوب بلیک، به دفاع سرسخت از عملکرد نیروهای پلیس ادامه داده و آن را به یکی از محورهای اصلی شعارهای خود در جریان مبارزات انتخاباتی خود برای پیروزی در رای‌گیری روز سوم نوامبر(۱۳ آبان) برای تعیین رئیس جمهوری بعدی آمریکا تبدیل کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد