Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مجارستان از بیم کرونا دوباره مرزهای خود را می‌بندد

کنترل خودروها توسط پلیس در مرز مجارستان
کنترل خودروها توسط پلیس در مرز مجارستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان آن دسته از شهروندان این کشور که از خارج وارد می‌شوند باید خود هزینه تست‌ کرونا را بپردازند و دولت در این زمینه هزینه‌ای را متقبل نمی‌شود.

آگهی

مجارستان اعلام کرد که از بیم افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و گسترده‌تر شدن همه‌گیری بیماری کووید۱۹ مرزهای خود را از روز اول سپتامبر (۱۱ شهریور) خواهد بست.

دولت مجارستان روز جمعه با اعلام این خبر تصریح کرد که در تلاش برای جلوگیری از افزایش موارد آلودگی به ویروس کرونا تصمیم گرفته شد تا ورود افراد غیر مقیم به خاک این کشور از روز سه شنبه به کلی ممنوع شود.

رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان طی سخنانی در جریان یک کنفرانس خبری گفت: «از اول سپتامبر، شهروندان خارجی اجازه ورود به کشور را نخواهند داشت و شهروندان مجارستان نیز که از خارج باز می‌گردند بایست یا دو جواب منفی آزمایش کرونا در دست داشته باشند و یا پس از ورود دو هفته به قرنطینه بروند.»

این مسئول دولتی در مجارستان در ادامه ضمن اشاره به خطر ورود ویروس به کشورش تاکید کرد که اغلب موارد جدید ابتلا به کرونا در مجارستان منشا خارجی داشته است. به گفته رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان آن دسته از شهروندان این کشور که از خارج وارد می‌شوند باید خود هزینه تست‌ کرونا را بپردازند و دولت در این زمینه هزینه‌ای را متقبل نمی‌شود.

وی با اشاره به سیستم درجه بندی با علائم رنگی مورد استفاده برای نشان دادن میزان آلودگی منطقه یا کشوری به ویروس تاکید کرد: «طبقه بندی قبلی کشورها بر اساس میزان همه‌گیری بیماری از بین برفته و به جز مجارستان که همچنان سبز است دیگر کشورها به رنگ قرمز درآمده‌اند.»

جزئیات بیشتر اقدامات و محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای عبور از مرزهای مجارستان و موارد استثنا به خصوص برای دیپلمات‌ها و مراودات تجاری قرار است روز شنبه پس از نشست کابینه این کشور با حضور ویکتور اوربان، نخست وزیر حاکمیت طلب مجارستان تشریح شود.

دولت مجارستان اعلام کرده است که بسته بودن مرزها دست کم تا یک ماه آینده تداوم خواهد داشت.

مجارستان، کشوری است عضو اتحادیه اروپا که در حوزه شنگن واقع شده است. اغلب کشورهای اروپایی به صورت هماهنگ بر اساس تصمیم که پیش‌تر در اتحادیه اروپا اتخاذ شده بود از روز نخست ماه ژوئیه مرزهای داخلی خود را پس از یک دوره نزدیک به سه ماهه قرنطینه عمومی باز کرده بودند.

مجارستان با ۱۰ میلیون جمعیت به صورت رسمی تاکنون بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را شناسایی و ثبت کرده است. بیماری کووید۱۹ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون جان ۶۱۴ تن از شهروندان این کشور را گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در مجارستان زندانیان محکوم به حبس‌های سنگین شبانه‌روزی ماسک می‌سازند

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد