قتل یک اسرائیلی به ضرب چاقو در نزدیکی تل‌آویو

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
An Israeli police officer works at the site of a stabbing in the Israeli central city of Petah Tikvah, Wednesday, Aug. 26, 2020.
An Israeli police officer works at the site of a stabbing in the Israeli central city of Petah Tikvah, Wednesday, Aug. 26, 2020.   -  Copyright  AP Photo

به گزارش پلیس اسرائیل یک مرد اسرائیلی روز چهارشنبه در نزدیکی تل‌آویو با چاقو مورد حمله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

پلیس محلی یک فلسطینی را که مظنون به دست داشتن در این حمله است، دستگیر کرده و از احتمال یک «حمله تروریستی» سخن گفته است. مقامات اسرائیلی گفته‌اند که این مرد فلسطینی مظنون اهل نابلس در منطقه اشغالی کرانه باختری و دارای مجوز کار در اسرائیل است. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی می‌نویسد مظنون ۴۶ ساله فلسطینی که در شهر «پتخ تیکوا» در نزدیکی تل‌آویو دستگیر شده با خود یک چاقوق بزرگ آشپزخانه حمل می‌کرده است.

حملات با چاقو به اسرائیلی‌ها به ویژه در منطقه کرانه باختری از سال ۲۰۱۵ آغاز شد که اکثرا بوسیله جوانان فلسطینی و بصورت منفرد صورت گرفته است.

خشونت‌ها و حملات با چاقو به اسرائیلی‌ها در ماه‌های اخیر کاهش یافته است. با این حال هنوز این منطقه اشغالی فلسطین شاهد حملات پراکنده‌ای علیه اسرائیلی‌هاست. در ۱۷ اوت سال جاری یک فلسطینی با چاقو به یک پلیس اسرائیلی حمله و او را زخمی کرد. این مهاجم سپس با شلیک نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شد.

از رخدادهای غم‌انگیز ماه‌های گذشته در اسرائیل، قتل «ایاد حلاق» یک جوان فلسطینی ۳۲ ساله مبتلا به اوتیسم در ماه مه سال جاری به دست پلیس اسرائیل بود که باعث فوران خشم و اعتراض فلسطینی‌ها شد. صدها اسرائیلی نیز در اعتراض به قتل ایاد حلاق در برابر اداره مرکزی پلیس اسرائیل در بیت‌المقدس راهپیمایی کردند.