اسرائیل محاصره دریایی غزه را کامل کرد

کودک فلسطینی در میان ویرانه‌های ناشی از حمله اسرائیل
کودک فلسطینی در میان ویرانه‌های ناشی از حمله اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اسرائیل پیش از این حریم مجاز و قابل دسترس در دریا برای ماهیگیران فلسطینی را در واکنش به اعزام بالن‌های آتش‌زا از پانزده به هشت مایل دریایی کاهش داده بود.

آگهی

ارتش اسرائیل روز یکشنبه پس از هدف قرار دادن مواضع جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس در نوار غزه اقدام به محاصره دریایی کامل در این منطقه کرد.

این اقدام اسرائیل که پس از درگیری‌های شبانه میان طرفین صورت گرفت راه دسترسی ماهیگیران فلسطینی به دریا را کاملا مسدود خواهد کرد. تل‌آویو مدعی است که نیروهای حماس پیش‌تر اقدام به شلیک راکت به سوی مناطق جنوبی اسرائیل کرده و طی شب‌ها گذشته بالن‌های آتش‌زا به این منطقه فرستاده بودند.

کوگات COGAT، نهاد زیر مجموعه وزارت دفاع اسرائیل که مسئولیت عملیان غیرنظامی در اراضی فلسطینی را برعهده دارد با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دسترسی به منطقه دریایی غزه در واکنش به شلیک راکت و حمله با بالن‌های آتش‌زا به خاک اسرائیل مسدود خواهد بود.

اسرائیل این بخش از اراضی فلسطینی با دو میلیون سکنه را که تحت کنترل جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس اداره می‌شود مدت‌ها است که از زمین، دریا و هوا به محاصره درآورده است.

دولت اسرائیل پیش از این حریم مجاز و قابل دسترس در دریا برای ماهیگیران فلسطینی را در واکنش به اعزام بالن‌های آتش‌زا از پانزده به هشت مایل دریایی کاهش داده بود.

وسعت این محدوده که عبور از آن سبب کنترل و توقیف کشتی‌ها و قایق‌های فلسطینان توسط نیروی دریایی اسرائیل می‌شود بسته به تنش‌ها و درگیری‌ها مدام در حال تغییر است. وزارت دفاع اسرائیل پیش‌تر طی سالهای گذشته در مواردی این محدوده را تا ۳ مایل کاهش داده بود.

ارتش اسرائیل طی هفته گذشته در واکنش به آنچه حملات راکتی و بالنی به مناطق جنوب خاک خود اعلام کرده بارها مواضع جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس را هدف حملات جنگنده‌های خود قرار داده است.

آخرین مورد از این حملات صبح روز یکشنبه شانزدهم اوت صورت گرفت که هنوز گزارشی در خصوص میزان تلفات و خسارات وارد شده بر اثر این حملات منتشر نشده است.

وزارت دفاع اسرائیل پیش‌تر اعلام کرده که بر اثر اصابت یک راکت شلیک شده از آنسوی نوار غزه به یکی از مناطق مسکونی شهر سدروت یک شهروند اسرائیلی مجروح شده است.

در بیانیه وزارت دفاع اسرائیل همچنین تاکید شده بود که دو راکت دیگر فلسطینیان توسط سیستم پدافند موشکی این کشور موسوم به «گنبد آهنین» رهگیری و منهدم شده است.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تنها ایرانی غزه»؛ محافظ سابق یاسر عرفات پس از ۴۰ سال می‌خواهد به وطن بازگردد

اسرائیل از ارسال سوخت به غزه به دلیل حمله «بالن‌های آتش‌زا» جلوگیری می‌کند

شلیک ۲۱ راکت به جنوب اسرائیل؛ تل‌آویو با بمباران اهدافی در غزه پاسخ داد