۱۳ کشته در هجوم پلیس پرو به کلوپ شبانه ناقض مقررات کرونایی

مرگ در اثر ازدحام در پرو
مرگ در اثر ازدحام در پرو Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان هجوم پلیس به یک کلوب شبانه که مقررات منع تجمع به منظور مقابله با ویروس کرونا را زیر پا گذاشته بود، دستکم ۱۳ نفر در حین فرار و در اثر ازدحام جان خود را از دست دادند.

آگهی

در جریان هجوم پلیس به یک کلوب شبانه که مقررات منع تجمع به منظور مقابله با ویروس کرونا را زیر پا گذاشته بود، دستکم ۱۳ نفر در حین فرار و در اثر ازدحام جان خود را از دست دادند.

بنابر اعلام وزارت کشور پرو این حادثه پس از آن رخ داد که علی‌رغم ممنوعیت‌های وضع شده به خاطر بیماری کووید-۱۹، روز یکشنبه ۲۳ اوت (۲ شهریور) ۱۲۰ نفر در کلوپ شبانه توماس رستوبار در شهر لیما پایتخت گرد هم آمدند.

پرو به دلیل نرخ بالای شیوع ویروس کرونا وضع اضطراری اعلام کرده است و از ماه مارس تمامی کلوب‌های شبانه و کافه‌ها را طی دستوری بسته است تا از شدت سرایت ویروس بکاهد.

پلیس پس از آن از وجود پارتی شبانه آگاه شد که شماری از همسایه‌ها حول و حوش ساعت ۹ شب این تجمع غیرقانونی را اطلاع دادند. با سر رسیدن پلیس شرکت کنندگان در پارتی قصد داشتند از محل بگریزند که در تنها راه‌پله خروجی مکان گیر افتادند و ۱۳ تن از آنان زیر دست و پا جان خود را از دست دادند.

شش نفر دیگر، از جمله ۳ پلیس، در جریان این حادثه زخمی شدند. ۲۳ نفر نیز در بازداشت پلیس به سر می‌برند و مقامات وزارت بهداشت گفته‌اند از این تعداد نتایج تست ۱۵ نفر برای بیماری کووید-۱۹ مثبت بوده است.

دفتر وزیر کشور پرو در بیانیه تسلیت خود گفته است مرگ ۱۳ نفر حاصل «بی‌مسئولیتی مجرمانه یک سوداگر بی‌وجدان» بوده است.

گفته شده است که صاحبان کلوپ شبانه، که یک زن و شوهر بوده‌اند، در بازداشت هستند.

وزارت کشور می‌گوید پلیس در این حادثه از گاز اشک‌آور استفاده نکرده است، اما شاهدان عینی و همسایه‌ها به رسانه‌ها گفته‌اند که در حمله از گاز اشک آور استفاده شده است.

تا کنون بیش از ۵۸۵ هزار نفر در پرو به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بنابر آمار دانشگاه جانز هاپکینز، پرو از لحاظ شمار مبتلایان مقام ششم را در میان کشورهای جهان داراست.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یگان ویژه پلیس برای برقراری قرنطینه با ادوات جنگی در پایتخت فیلیپین

نپوشیدن ماسک در کنیا سه کشته برجای گذاشت

کرونا و نفرت‌پراکنی در کانادا؛ پلیس به‌دنبال فردی که پیرمرد آسیایی را نقش بر زمین کرد