Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشدار برکسیتی پاریس و برلین: بدون احترام به قوانین اروپایی نمی‌توان به بازار‌ها راه یافت

بن بست در مذاکرات پسابرکسیت
بن بست در مذاکرات پسابرکسیت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران دو کشور فرانسه و آلمان هر دو دیدگاهی مشترک در خصوص این مذاکرات دارند که روز جمعه پس از هفتمین دور برگزاری آن بدون پیشرفت محسوس و دست یافتن به نتیجه‌ای مشخص به پایان رسید.

آگهی

فرانسه و آلمان، دو کشور تاثیر‌گذار در راهبرد اتحادیه اروپا در پی به بن بست خوردن مذاکرات پسابرکسیت خواستار احترام به قوانین اروپایی شدند.

وزرای امور خارجه فرانسه و آلمان روز شنبه با انتشار توییت‌هایی از نبود پیشرفت در مذاکرات با طرف بریتانیایی در خصوص آینده روابط اتحادیه اروپا با این کشور ابراز تاسف کردند و خواستار رعایت قوانین اروپایی شدند.

این دقیقا همان موضعی است که میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا روز جمعه پس از پایان دور هفتم مذاکرات با بریتانیا درباره آینده روابط دوجانبه بیان کرده بود.

آقای بارنیه پس از این مذاکرات ضمن نگرانی از پیشرفت مذاکرات، نسبت به احتمال حصول توافق با بریتانیا ابراز ناامیدی کرده و به صراحت گفته بود که طرفین در حال «تلف کردن» وقت هستند.

کلمان بواون، مدیر کل دفتر وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار توییت‌هایی به دو زبان فرانسوی و انگلیسی نسبت به بن بست مذاکرات میان دو طرف واکنش نشان داد و تصریح کرد: «نبود پیشرفت در گفتگوهای برکسیت بسیار نگران کننده است. بریتانیا باید پاسخ های مشخص و محسوس ارائه دهد.»

این دیپلمات ارشد فرانسوی در ادامه تاکید کرد که کشورش به همراه آلمان با جدیت تمام مصمم به صیانت از منافع شهروندان و شرکت‌های تجاری هستند و بدون احترام به قوانین نمی‌توان به بازارهای اروپایی راه پیدا کرد.

از سوی دیگر میشائل روت، معاون اروپایی وزیر امور خارجه آلمان نیز همین متن را به دو زبان آلمانی و انگلیسی توییت کرده است.

این رویکرد مشترک برلین و پاریس در قبال مذاکرات جاری در خصوص آینده روابط اتحادیه اروپا با بریتانیا پس از توافق برکسیت دو روز پس از دیدار امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ایراد شده است.

رهبران دو کشور فرانسه و آلمان هر دو دیدگاهی مشترک در خصوص این مذاکرات دارند که روز جمعه پس از هفتمین دور برگزاری آن بدون پیشرفت محسوس و دست یافتن به نتیجه‌ای مشخص به پایان رسید.

دو مسئول ارشد وزرای خارجه فرانسه و آلمان همچنین روز شنبه یکی از توییت‌های میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا را بازنشر کردند که وی در آن تصریح کرده بود نمی‌داند چطور قرار است به یک توافق خوب دست یافت وقتی سخت‌ترین موضوعات برای پایان گفتگوها نگاه داشته شده است.

مسئله رقابت و مبادلات تجاری مهم‌ترین بخش گفتگوهای لندن و بروکسل را در خصوص روابط میان دو طرف پس از دوره انتقالی پسابرکسیت تشکیل می‌دهد.

اتحادیه اروپا به هیچ وجه تمایل ندارد پس از خروج بریتانیا در همکاری‌های آینده تجاری با اقتصادی مقررات زدایی شده سر و کار داشته باشد.

میشل بارنیه برای نشان دادن عمق اختلافات جاری میان دو طرف به نمونه‌ای برگرفته از حمل و نقل جاده‌ای کالا اشاره کرد و گفت که بریتانیایی‌ها حتی نمی‌خواهند برخی قوانین و مقررات در باره رانندگان آنها که در قاره اروپا تردد می‌کنند، اعمال شود.

دوره انتقالی روابط میان بریتانیا و اتحادیه اروپا که قرار است با حفظ قوانین پیش از برکسیت ادامه یابد، پایان دسامبر سال جاری میلادی به اتمام می‌رسد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ آغاز دور جدید مذاکرات پسابرکسیت در سایه کرونا

بورل: برای صلح خاورمیانه به یک تشکیلات فلسطینی کارآمد و قوی نیاز است

سفر ماکرون به آلمان؛ دو قدرت اروپایی برای رفع اختلافات در میانه چالش‌ها خیز برداشتند