از پوشیدن ماسک تا فرش قرمزی به‌دور از هیاهو؛ دستورالعمل جشنواره ونیز برای مقابله با شیوع کرونا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Joel C Ryan/Invision
Joel C Ryan/Invision   -   کپی رایت  AP Photo

جشنواره فیلم ونیز روز جمعه دستورالعمل جدیدی را دربارۀ رعایت نکات ایمنی در دوران همه‌گیری ویروس کرونا صادر کرد.

بر این اساس در جریان این جشنوارۀ ۱۰ روزه که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی اجباری خواهد بود.

این جشنوارۀ دوسالانه در حالی برگزار می‌شود که امسال بسیاری از رویدادهای هنری در سراسر جهان از جمله جشنواره مشهور کن فرانسه به دلیل شیوع کرونا لغو شدند.

در جشنواره ونیز که امسال ۷۷ ساله می‌شود و قرار است از ۲ تا ۱۲ سپتامبر برگزار شود، صدها فیلمساز، بازیگر، خبرنگار و مدیران صنعت فیلمسازی شرکت می‌کنند.

سازمان‌دهندگان جشنواره اعلام کردند آن دسته از میهمانانی که از خارج از منطقه شنگن به ونیز می‌آیند، باید قبل از حرکت خود به سمت ایتالیا، نتیجه آزمایش کرونای خود را بفرستند. از همۀ این افراد پس از ورود به ونیز، بار دیگر تست کرونا گرفته خواهد شد.

قرار است امسال همۀ ورودی‌های این جشنواره به ردیاب حرارتی مجهز شوند و مایع ضدعفونی نیز در همه سالن‌های نمایش فیلم و مکان‌های برنامه‌ریزی شده برای ملاقات‌ میهمانان در دسترس باشد.

پوشیدن ماسک نه تنها در داخل سالن‌ها بلکه در فضای بیرونی جشنواره اجباری است و علاوه بر این در اقدامی کم سابقه، به هواداران ستاره‌های دنیای سینما اجازه داده نخواهد شد تا در جریان مراسم فرش قرمز حضور یابند و از نزدیک تماشاگر رژۀ ستارگان در لباس‌هایی با طراحی‌های فاخر باشند. در جشنواره امسال، تنها خبرنگاران اجازه حضور در حاشیۀ مراسم فرش قرمز را دارند.

در داخل سالن‌های سینما، میهمانان اجازۀ نشستن کنار یکدیگر را ندارند و دست‌کم باید یک صندلیِ خالی میان آنها فاصله باشد.

امسال اصحاب هنر از ۵۰ کشور جهان در این جشنواره حضور دارند و قرار است در مجموع ۷۵ فیلم در بخش‌های مختلف آن شرکت داده شوند.