Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا چند مسئول کلیدی دولت و ارتش سوریه را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد

بشار اسد
بشار اسد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در این خصوص گفته است که مقامات تحریم شده دولت سوریه به صورت جدی در آنچه وی سرکوب و ظلم به مردم این کشور توصیف کرده،‌ نقش داشته‌اند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه از وضع تحریم‌های جدید بر ضد چند مقام کلیدی در دولت و ارتش سوریه خبر داد که به ادعای واشنگتن با هدف پایان دادن به حملات دولت به غیرنظامیان صورت می‌گیرد.

خبر وضع این تحریم‌ها یک روز پیش از سالگرد حمله با سلاح‌های شیمیایی به منطقه غوطه شرقی در خاک سوریه منتشر می‌شود.

در این حمله به مناطق تحت کنترل مخالفان دولت سوریه واقع در حومه دمشق در ۲۱ اوت سال ۲۰۱۳ میلادی صدها نفر جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارشی که به تایید دولت فرانسه رسید ۲۸۱ نفر در این حملات کشته شدند؛ حال آنکه اپوزیسیون سوریه شمار کشته شدگان این حملات را یک هزار و ۷۲۸ نفر اعلام کرده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه در سخنانی با اعلام وضع تحریم‌های جدید بر ضد مقامات سوریه گفت: «ما بار دیگر بر تعهد خود برای ساکت ننشستن در قبال دردها و آلام مردم سوریه در مناقشه‌ای که اسد یک سوی آن اسد، تاکید می‌کنیم.»

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که کشورش فرماندهی چند یگان نظامی ارتش سوریه و نیز چند مقام کلیدی دولت این کشور را که مانع تلاش‌ها برای دستیبابی به آتش بس ملی بودند به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

در فهرست تحریم‌های تازه ایالات متحده بر ضد سوریه که بر اساس قانون سزار به این کشور تحمیل می‌شود نام سرتیپ غیاث دله، فرمانده تیپ ۴۲ لشکر چهارم ارتش سوریه و سامر اسماعیل، فرمانده هنگ «حیدر»، دو مقام بلند پایه نظامی ارتش این کشور دیده می‌شود.

سرلشکر علی ایوب، سپهبد علی مملوک و سرتیپ بسام الحسن نیز از دیگر مقامات نظامی سوریه هستند که از سوی آمریکا تحریم شدند.

آقای پمپئو در ادامه تاکید کرد که «افراد یاد شده پیمان‌های اجتماعی میان شهروندان و نظامیان را که برای حفظ جان آنها قسم خورده‌اند، شکسته‌اند.»

واشنگتن همچنین چند مقام رسمی در دفتر ریاست جمهوری و حزب بعث سوریه را در فهرست جدید تحریم‌های خود قرار داده است. لونا الشبل، مشاور رسانه‌ای ریاست جمهوری سوریه و همسرش محمد عمار سعاتی بن محمد نوزاد به همراه یاسر ابراهیم یکی دیگر از مشاوران بشار اسد در فهرست تحریم‌های جدید قرار گرفته‌اند.

استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در این خصوص گفته است که مقامات تحریم شده دولت سوریه به صورت جدی در آنچه وی سرکوب و ظلم به مردم این کشور توصیف کرده،‌ نقش داشته‌اند.

به گفته وزیر خزانه داری آمریکا، تحریم‌های سوریه همچنین افرادی را شامل می شود که زمینه ادامه جنگ و سرکوب مردم این کشور توسط دولت را فراهم می‌کنند.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عضو سابق سرویس‌ اطلاعاتی سوریه در آلمان به چهار سال و نیم زندان محکوم شد

اسرائیل در پاسخ به پرتاب خمپاره به مواضع ارتش سوریه حمله کرد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است