Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لاوروف گزارش سازمان ملل از غوطه شرقی را «مشکوک» خواند

لاوروف گزارش سازمان ملل از غوطه شرقی را «مشکوک» خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما عمیقا نسبت به شیوه‌های تحقیقی برای تهیه گزارش‌های از این دست درباره جنایت‌های جنگی یا استفاده از سلاح شیمیایی مشکوک هستیم.»

آگهی

وزیرخارجه روسیه روز پنج‌شنبه ۲۱ ژوئن/ ۳۱ خرداد در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اعتبار گزارش سازمان ملل از غوطه شرقی را زیر سوال برد.

سرگئی لاوروف در یک نشست مطبوعاتی بعد از دیدار با آنتونیو گوترش گفت: «ما عمیقا نسبت به شیوه‌های تحقیقی برای تهیه گزارش‌هایی از این دست درباره جنایت‌های جنگی یا استفاده از سلاح شیمیایی مشکوک هستیم.»

وزیرخارجه روسیه با توضیح اینکه هنوز گزارش را نخوانده است از سازمان ملل انتقاد کرد و گفت: «کمیسیون تحقیق برای تهیه گزارش حتی به غوطه شرقی نرفته است و گزارش را مبتنی بر ویدیوهای منتشر شده توسط شاهدان بر روی شبکه‌های اجتماعی قرار داده است.»

بیشتر بخوانید:«شاهدان عینی» روسیه و سوریه در لاهه وقوع حمله شیمیایی در دوما را رد کردند

سازمان ملل متحد روز گذشته نتیجه گزارش خود از غوطه شرقی را منتشر کرد.

رویترز
شهر دوما در غوطه شرقیرویترز

کمیسیون تحقیقات سازمان ملل اعلام کرد که حکومت سوریه و شورشیان در جریان عملیات نظامی خود در غوطه شرقی در حومه دمشق مرتکب جنایت جنگی شده‌اند.

پائولو پینریو، رییس کمیسیون تحقیق سازمان ملل گفت که غیرنظامیان در دوران محاصره نیروهای حکومت سوریه مورد هدف حملات قرار گرفته و به طور سازمان یافته و مداوم از غذا و دارو محروم شده بودند.

این گزارش بر اساس ۱۴۰ گفت‌وگو با شاهدان ،عکس‌ها، فیلم‌ها، تصاویر ماهواره‌ای و منابع پزشکی تهیه شده است.

غوطه شرقی مجموعه‌ای از چند شهر در حومه دمشق از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۸ میلادی در کنترل شورشیان بود. نیروهای حامی بشار اسد از سال ۲۰۱۳ محاصره این منطقه را آغاز کردند. نیروهای دولتی سوریه این منطقه را در اسفندماه سال گذشته به کنترل خود درآوردند.

در این دیدار وزیرخارجه روسیه و دبیرکل سازمان ملل درباره توافق هسته‌ای ایران و اجرای توافقات صلح در سوریه نیز گفتگو کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه: آتش بس در غوطه شرقی برای انتقال شورشیان به ادلب ادامه می یابد

ویدئوی بازدید و رانندگی بشار اسد در غوطه شرقی

بشار اسد از غوطه شرقی دیدار کرد