Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گزارش سنای آمریکا: تماس کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه تهدید بزرگی بود

کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا
کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این گزارش ۱۳۰۰ صفحه‌ای همچنین تاکید شده است که اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش داشتند تا از کمک‌های مسکو حداکثر بهره را به ویژه در ماجرای افشای ایمیل‌های هک شده حزب دموکرات ببرند.

آگهی

کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا با انتشار گزارشی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده اعلام کرد که تعاملات کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه یک تهدید اطلاعاتی «بزرگ» محسوب می شد.

گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا پنجمین و آخرین گزارش این کمیته از تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات چهار سال پیش ایالات متحده است.

جمهوریخواهان هم اکنون اکثریت کرسی‌های مجلس سنای آمریکا را در اختیار دارند. با این حال در گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس سنا آمده است که روسیه به سود دونالد ترامپ در انتخابات دخالت کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
اعضای کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکاAP Photo

در این گزارش ۱۳۰۰ صفحه ای همچنین تاکید شده است که اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش داشتند تا از کمک های مسکو حداکثر بهره را به ویژه در ماجرای افشای ایمیل های هک شده حزب دموکرات ببرند.

تحقیق کمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده همچنین از تماس دائمی نزدیکان دونالد ترامپ با اداره های اطلاعاتی روسیه حکایت دارد.

با این حال در این گزارش در مورد تبانی کارزار انتخاباتی رئیس جمهوری کنونی آمریکا با روسیه نتیجه ای گرفته نشده است.

رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا سال گذشته در گزارش خود به این نتیجه رسیده بود که روسیه از طریق نفوذ سایبری و کارزار پنهان در شبکه های اجتماعی در انتخابات سال ۲۰۱۶ دخالت کرده است. با این حال رابرت مولر هیچ کدام از نزدیکان دونالد ترامپ را به دلیل توطئه گری با کمک روسیه تحت تعقیب قضایی قرار نداد.

مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا هم اکنون ریاست موقت کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا را برعهده دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ یک قاضی محافظه‌کار دیگر را نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا کرد

بریتانیا از دخالت روسیه در حمله سایبری به نتیجه تحقیقات واکسن کرونا «مطمئن» است

پژوهش‌های تازه: روسیه دخالت گسترده‌ای در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا داشت