Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه صدور ویزا برای لبنانی‌ها را با هدف اعلام «همبستگی» از سر گرفت

Bilal Hussein
Bilal Hussein Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصمیم اخیر دولت فرانسه از آن رو اهمیت دارد که بسیاری از کنسولگری‌های این کشور، به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، بخش صدور ویزا را موقتا تعطیل کرده‌اند.

آگهی

فرانسه روز یکشنبه اعلام کرد که برای اعلام «همبستگی» خود با مردم لبنان در وضعیت دشوار کنونی، صدور ویزا برای لبنانی‌ها را از سر می‌گیرد.

این تصمیم در پی انفجار بزرگ انبار نیترات آمونیوم در بندر بیروت اتخاذ شد که علاوه بر کشتن بیش از ۱۷۰ نفر و برجای گذاشتن بیش از ۶ هزار زخمی، حدود ۳۰۰ هزار نفر را نیز در این کشور بی‌خانمان کرد و بر دشواری‌های اقتصادی حاکم بر لبنانی‌ها بیش از گذشته افزود.

تصمیم اخیر دولت فرانسه از آن رو اهمیت دارد که بسیاری از کنسولگری‌های این کشور، به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، بخش صدور ویزا را موقتا تعطیل کرده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: «پس از انفجار بندر بیروت در ۴ اوت، فرانسه تصمیم گرفته است تا استثنائا پروسۀ صدور ویزا را به نفع اتباع لبنانی ساکن در این کشور از سر بگیرد؛ برای صدور ویزا نیز همان مقرراتی در نظر گرفته خواهد شد که پیش از این حاکم بوده است.»

بیانه اینگونه ادامه می‌یابد: «این اقدامی برای نشان دادن همبستگی خود با مردم لبنان، ضمن رعایت دقیق مقررات بهداشتی است... همه افرادی که ۱۱ سال و بیشتر از آن سن داشته باشند، باید پس از ورود به فرانسه آزمایش "پی سی آر" بدهند.»

مقامات لبنان می‌گویند که تا کنون بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ نفر در این کشور حدودا ۷ میلیون نفری به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۰۳ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

بیانیه تاکید دارد که در صورت مثبت بودن آزمایش "پی سی آر" لبنانی‌ها، آنها موظف هستند برای مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند.

شمار مبتلایان به کووید۱۹ در فرانسه به بیش از ۲۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است. تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۱۵ نفر به این جمع اضافه شده‌اند.

فرانسه پیش از این نیز علاوه بر اعلام آمادگی برای کمک مالی به مردم لبنان، کارشناسانی را برای انجام تحقیقات بی‌طرفانه درباره انفجار بندر بیروت، به این کشور فرستاده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین شب اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در لبنان؛ «ترس از بیماری یا مرگ از گرسنگی»

انفجار بندر بیروت؛ دو مقام استعفاء دادند، ۱۶ نفر بازداشت و گروهی با نیروهای دولتی درگیر شدند

آیا آنلاین شدن روند درخواست ویزای شنگن به نفع متقاضیان سفر به اروپا خواهد بود؟