Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دونالد ترامپ: ایران نمی‌خواهد که من دوباره انتخاب شوم

President Donald Trump speaks at Trump National Golf Club Bedminster in Bedminster, N.J., Friday, Aug. 7, 2020.
President Donald Trump speaks at Trump National Golf Club Bedminster in Bedminster, N.J., Friday, Aug. 7, 2020. Copyright Susan Walsh/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Susan Walsh/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته دونالد ترامپ، ایران از مخالفان انتخاب دوبارۀ او به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکاست. با این وجود او تاکید کرد که در صورتی که مجددا برگزیده شود، خیلی زود به توافقی با ایران و کره شمالی دست خواهد یافت.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۱۷ مرداد در نشستی خبری اعلام کرد دولت این کشور «از نزدیک» کشورهایی را که می‌توانند تهدیدی برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ این کشور باشند تحت نظر دارد. 

آقای ترامپ همچنین درباره مواضع چند کشور از جمله ایران در قبال انتخاب مجدد او به این مقام اظهارنظر کرد. به گفته او، ایران از مخالفان انتخاب دوبارۀ او به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکاست. با این وجود او تاکید کرد که در صورتی که مجددا برگزیده شود، خیلی زود به توافقی با ایران و کره شمالی دست خواهد یافت.

سخنان آقای ترامپ در حالی مطرح شد که یک روز پیش از آن یک مقام اطلاعاتی ایالات متحده نگرانی‌هایی را درباره مداخله ایران، چین و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو مطرح کرد. 

ویلیام اوانینا، مدیر مركز امنیتی و ضد جاسوسی آمریكا اعلام کرد که اشخاصی که ارتباط مستقیم با کرملین دارند سعی می‌کنند زمینه را برای انتخاب مجدد ترامپ فراهم کنند. این هشدار تا کنون صریح‌ترین اشاره یک مقام اطلاعاتی آمریکا به دخالت یک دولت خارجی در انتخابات این کشور است. 

نگرانی درباره دخالت دولت‌های خارجی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ با تلاش‌های روسیه برای کمک به انتخاب دونالد ترامپ اوج گرفت. گفته می‌شود روسیه از روش‌های مختلف، از جمله از طریق هک کردن ایمیل‌های نامزدهای دموکرات، در انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری نقش داشت. دونالد ترامپ تاکنون چنین دخالتی را اکیداً نفی کرده است.

مقامات آمریکا همچنین اعتقاد دارند چین تمایل ندارد دونالد ترامپ برای دومین بار رئیس‌جمهور شود. طبق گزارش مقامات اطلاعاتی آمریکا، چین عملیات انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید را تشدید کرده و تلاش می‌کند افکار عمومی آمریکا را کنترل کند. از جمله سیاست‌های چین فشارآوردن بر شخصیت‌های سیاسی مخالف سیاست‌های پکن ذکر شده است.

دونالد ترامپ در نشست خبری روز جمعه افزود: «فکر می‌کنم روسیه از اینکه دونالد ترامپ دوباره رئیس‌جمهور آمریکا شود متنفر است زیرا هیچ کس به اندازه من با روسیه سختگیرانه برخورد نکرده است.»

او همچین اضافه کرد که چین مایل است جو بایدن این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ببرد. به گفته دونالد ترامپ، در صورت انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، این کشور به تملک چینی‌ها در خواهد آمد.

ویلیام اوانینا، مدیر مركز امنیتی و ضد جاسوسی آمریكا تصریح کرده احتمال دخالت دولت‌های خارجی در انتخابات این کشور با وجود تلاش‌هایی که در این زمینه می‌کنند پایین است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بررسی پرونده دو ماده‌ای استیضاح دونالد ترامپ با تحویل به سنا به‌طور رسمی کلید خورد

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد