Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انفجار بیروت؛ کمک‌های بین‌المللی بشردوستانه که تا به امروز به لبنان رسید

امدادهای بین المللی به لبنان
امدادهای بین المللی به لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی انفجار بزرگ روز سه شنبه بیروت و آسیب گسترده به لبنان، کشورهای مختلف جهان اقدام به ارسال کمک‌های انساندوستانه کرده‌اند.

آگهی

در پی انفجار بزرگ روز سه شنبه بیروت و آسیب گسترده به لبنان، کشورهای مختلف جهان برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرده اند.

در این راستا دولت استرالیا اعلام کرد ۲ میلیون دلار استرالیا (معادل ۱.۴ میلیون دلار آمریکا) در قالب کمک‌های پزشکی و ضروری از طریق صلیب سرخ و سازمان جهانی غذا به لبنان اختصاص داده است.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که این کشور در فکر بسته دیگری از کمک‌های حمایتی برای لبنان است.

آلمان نیز محموله‌ای شامل ۱۵ تن تجهیزات، یک تیم امداد و جستجوی ۵۰ نفره و شماری از سگ‌های زنده یاب را روانه بیروت کرده است. همزمان جمهوری چک نیز یک تیم امدادی ۳۷ نفره متشکل از سگ‌های زنده یاب را به لبنان فرستاده است.

از سوی دیگر دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا از اختصاص ۵ میلیون پوند کمک به دولت لبنان و همچنین نیروی ارتش این کشور که در حال امدادرسانی به سانحه دیدگان هستند خبر داده است.

مقامات اتحادیه اروپا نیز همزمان اعلام کرده اند که آماده اختصاص کمک به لبنان هستند. اداره توسعه بین‌المللی آمریکا نیز از کمک قریب الوقوع خود خبر داده است.

پیشتر روسیه نیز اقدام به ارسال تجهیزات یک بیمارستان صحرایی به همراه ۵۰ پرسنل کرده بود. اردن و مصر نیز کمک‌های مشابهی به لبنان ارسال کرده اند. مصر به علاوه اعلام کرده است کریدوری هوایی برای کمک رسانی به لبنان ایجاد خواهد کرد.

ترکیه نیز گفته است که ۲۰ دکتر به همراه تجهیزات پزشکی برای درمان مجروحان انفجار بیروت به لبنان اعزام کرده است. عراق نیز متعهد شده است که در زمینه سوخت به لبنان امدادرسانی کند.

این در حالی است که هلند و قبرس تیم‌های تخصصی امداد و نجات به این کشور اعزام کرده اند.

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، که پیشتر در پی اختلاف با لبنان بر سر مداخله ایران در این کشور کمک‌های خود را قطع کرده بودند، چندین هواپیما حاوی تجهیزات و کمک‌های پزشکی به بیروت ارسال کردند.

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی دستوری در زمینه ارسال فوری کمک های انساندوستانه به لبنان صادر کرده است.

پیشتر حسن دیاب، نخست وزیر لبنان در یک سخنرانی تلویزیونی با «فاجعه» خواندن حادثه انفجار بیروت، از کشورهای جهان و «دوستان لبنان» تقاضا کرده بود کمک‌های خود را به این کشور گسترش دهند.

جمعیت هلال احمر ایران نیز در پی وقوع انفجار ویرانگر روز سه‌شنبه در شهر بیروت، نخستین محموله امدادی خود را روز چهارشنبه به لبنان ارسال کرد. این محموله با حجم کلی ۹۵ تن توسط دو هواپیمای باری به بیروت فرستاده شده است.

کمک رسانی سازمان‌های خیریه بین المللی

سازمان پزشکان بدون مرز یکی از سازمان‌های خیریه بین المللی است که از ساعات ابتدایی حادثه وارد عمل شده است.

امانوئل مسار، مدیر بخش لبنان سازمان پزشکان بدون مرز می گوید: «آنچه تا کنون به عنوان سازمان انجام داده ایم توزیع کیت‌های مقابله با تروما در بیمارستان هایی بوده است که زخمی‌ها را پذیرفته اند. همچنین در بیمارستان هایی که در لبنان اداره می کنیم سعی کردیم ظرفیت‌های جراحی را افزایش دهیم تا بار از دوش بیمارستان‌های اصلی بیروت کم شود. همین طور تیم‌های اضطراری وسریع برپا کرده ایم.»

آگهی

شعبه لبنان سازمان پزشکان بدون مرز همچنین در وبسایت خود کمک‌های مردمی را جمع آوری می کند.

افراد می توانند با مراجعه به وبسایت صلیب سرخ لبنان، کمک‌های نقدی خود را به طریق آنلاین به حساب این نهاد واریز کنند.

افراد همچنین می توانند مستقیما با مراجعه به وبسایت صلیب سرخ لبنان، کمک‌های نقدی خود را به طریق آنلاین به حساب این نهاد واریز کنند.

بانک غذای لبنان و صندوق شصت ساله حمایت از کودکان لبنان نیز روی وبسایت خود اقدام به جمع آوری کمک مردمی کرده اند.

جمعیت هلال احمر ایران با انتشار یک شماره حساب، آمادگی خود را برای جمع آوری کمک‌های مردمی اعلام کرده است. این جمعیت روز چهارشنبه محموله ای حاوی کمک های ضروری به لبنان ارسال کرد.

آگهی

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تماس تلفنی فن درلاین با دیاب؛ اروپا به لبنان پیشنهاد تجارت ترجیحی داد

تیراندازی مقابل سفارت آمریکا در بیروت؛ «مهاجم سوری» دستگیر شد

واکنش‌ها به کشته‌شدن مرد شماره ۲ حماس؛ اسرائیل: این حمله نه به لبنان و حزب‌الله بلکه به حماس بود