۳۰۰ هزار بی‌خانمان در بیروت؛ لبنان دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد

خسارت انفجارهای بیروت
خسارت انفجارهای بیروت   -  Copyright  JOSEPH EID/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی

در حالی فرماندار بیروت می‌گوید که در پی انفجار مهیب در این شهر ۳۰۰ هزار نفر بی خانمان شده‌اند که دولت نیز دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد.

در حالی فرماندار بیروت می‌گوید که در پی انفجار مهیب در این شهر ۳۰۰ هزار نفر بی خانمان شده‌اند که دولت نیز دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد.

مروان عبود، در گفت‌وگو با یک رسانه محلی تاکید کرد که نیمی از شهر به دلیل انفجار آسیب دیده‌ است و بسیاری از قربانیان هنوز مفقود هستند یا زیر آوار مانده‌اند.

از سوی دیگر، دولت لبنان دو هفته وضعیت اضطراری در پایتخت این کشور اعلام کرد و به ارتش در بیروت اختیار کامل داد. دولت وضعیت اضطراری را طی جلسه کابینه اعلام کرد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، دولت شماری از مسئولان بندر بیروت را در بازداشت خانگی قرار داده است و در انتظار نتایج تحقیقات درباره نگه داشتن ۲ هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در این بندر برای چند سال است. حادثه روز گذشته به دلیل انفجار این حجم نیترات آمونیوم عنوان شده است.

انفجار عصر روز گذشته در بندر بیروت، این شهر را لرزاند و ساختمان‌های زیادی تا ۱۰ کیلومتری محل انفجار آسیب دیدند.

طبق اعلام وزارت بهداشت لبنان تاکنون دست کم ۱۳۵ نفر در این حادثه کشته شده‌اند و شمار زخمی‌ها نیز ۵ هزار نفر اعلام شده است.

درهای خانه ما باز است

همزمان با بی‌خانمان شدن شمار زیادی از مردم بیروت، هشتگ #بیوتنا_مفتوحة (درهای خانه ما باز است) در شبکه‌های اجتماعی داغ شد. بسیاری از هتل‌ها نیز اعلام کردند آمادگی دارند تا اتاق‌های خالی را به افرادی که در این حادثه خانه‌هایشان آسیب دیده است اسکان دهند.

مطالب مرتبط