تماشای پورن باعث افزایش اختلال نعوظ در مردان می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تماشای پورن باعث افزایش اختلال نعوظ در مردان می‌شود

نتایج یک تحقیق دانشگاهی جدید نشان داده است که میزان تماشای پورن با افزایش اختلالات نعوظی در مردان ارتباط دارد.

در این تحقیق که به وسیله محققان در سه کشور بلژیک، بریتانیا و دانمارک انجام شده است، ۳ هزار و ۲۶۷ مرد شرکت داشتند و به ۱۱۸ سوال درباره عادات خودارضایی، تناوب تماشای پورن و دفعات ارتباط با شرکای جنسی خود پاسخ دادند.

پروفسور گانتر دو وین، از دانشگاه آنتورپ بلژیک که هدایت این تحقیق را در دست داشته است می گوید: «ما دریافتیم که بخش زیادی از مردان پورن تماشا می کنند: به طور متوسط ۷۰ دقیقه در هفته و معمولا ۵ تا ۱۵ دقیقه در هر دفعه.»

مطابق این پژوهش، حدود ۲۳ درصد از مردان زیر ۳۵ سال که به طور متناوب پورن تماشا می کردند در ارتباط گرفتن با شرکای جنسی شان از حدی از اختلال نعوظ رنج می بردند.

پروفسور وین می گوید: «ما دریافتیم که میان مقدار زمانی که افراد صرف دیدن پورن می کنند و بروز اختلالات نعوظی ارتباط بسیار قابل توجهی وجود دارد.»

پژوهشگران همچنین در این تحقیق متوجه شده‌اند که حدود ۹۰ درصد از مردان فیلم‌های پورن را جلو می زنند تا به تحریک کننده‌ترین صحنه‌ها برسند. همچنین ۲۰ درصد از آنان نیز گفته‌اند که هر دفعه پورن‌های شدیدتری احتیاج دارند تا به همان میزان برانگیختگی دفعه قبل برسند.

این تماشای اعتیادآور پورن مساله‌ای است که زندگی جنسی آنان را تحت تاثیر قرار داده است و تنها ۶۵ درصد مردانی که در پژوهش شرکت کرده اند گفته اند سکس با شریک جنسی‌شان را هیجان انگیزتر از تماشای پورن می دانند.

محققان این پروژه قرار است پژوهشی مشابه درباره ارتباط تماشای پورن و اختلالات جنسی در میان زنان انجام خواهند داد.