رابطه تماشای فیلم پورن و تولید دی‌اکسید کربن

رابطه تماشای فیلم پورن و تولید دی‌اکسید کربن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاید کسانی که این سایت‌ها را «کثیف» می‌نامند، حق داشته باشند

آگهی

تولید دی‌اکسید کربن ناشی از مصرف انرژی برای تماشای فیلم‌های آنلاین پورنوگرافی در جهان در سال گذشته به اندازه تولید دی‌اکسید کربن ناشی از مصرف انرژی کل خانوارها در فرانسه بوده است.

نتایج تازه‌ترین پژوهش درباره تولید دی‌اکسید کربن نشان می‌دهد که مردم جهان به طور میانگین هر سال با میزان انرژی الکتریکی‌ای که برای دیدن سایت‌های اینترنتی پورن مصرف می‌کنند، حدود ۱۰۰ میلیون تن بر دی‌اکسید کربن موجود در کره زمین می‌افزایند. بنابراین شاید کسانی که این سایت‌ها را «کثیف» می‌نامند، حق داشته باشند.

اندیشکده انتقال کربن متعلق به انجمن «شیفت پراجکت» فرانسه که در زمینه تغییرات آب و هوایی فعالیت دارد، با انتشار یک گزارش علمی و آماری در زمینه مصرف انرژی از راه استفاده از محتوای دیجیتالی، به این داده‌ها دست یافته است.

این موضوع در آخرین گزارش تحقیقاتی این اندیشکده منتشر شده است.

بر اساس نتایج دیگری که در این گزارش تحقیقی منتشر شده ۶۰ درصد افزایش داده‌های اینترنتی در سال ۲۰۱۸ مربوط به ویدئوهای آنلاین بدون احتساب ویدئوهای اسکایپ و پیام‌رسان‌های مشابه بوده است. انرژی مصرف شده برای تماشای این ویدئوها سبب تولید ۳۰۰ میلیون تن دی‌اکسید کربن شده است.

در همان سال سرویس‌های ویدئویی آنلاین مانند نتفلیکس یک سوم ویدئوهای آنلاین دیده شده را تشکیل می‌دادند و ارزش انرژی مصرف شده برای تماشای آنها معادل کل ارزش سالانه اقتصاد شیلی بوده است.

نویسندگان این گزارش با یادآوری زیانی که تماشای ویدئوهای آنلاین برای محیط زیست به همراه دارد پیشنهاد کرده‌اند که گزینه‌های پلی کردن خودکار ویدئوی آنلاین حذف شده و برای دیدن ویدئوهای آنلاین از حداکثر رزولوشن استفاده نشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به سفر پورن استار «طرفدار» فلسطین؛ عکس‌های ایرانی ویتنی رایت در شبکه‌های اجتماعی حذف شد

تماشای پورن باعث افزایش اختلال نعوظ در مردان می‌شود

سایت های پورنوگرافی در هند مسدود می شوند