Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نرخ آزاد دلار به بالاترین حد در ۸ روز گذشته بازگشت

A currency exchange bureau worker, counts US dollars, in downtown Tehran, Iran
A currency exchange bureau worker, counts US dollars, in downtown Tehran, Iran Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد در ۸ روز گذشته رسید.

آگهی

با وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد در ۸ روز گذشته رسید.

بانک مرکزی ایران، روز سه‌شنبه نیز بهای ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومانی فروش هر دلار آمریکا در شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را همچون روز دوشنبه حفظ کرد. با این حال، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران تحت تاثیر رشد تقاضا به روند صعودی خود که از روز دوشنبه آغاز شده ادامه داد و به ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

پیشتر در جریان مبادلات روز ۲۹ تیرماه گذشته، قیمت پایانی مبادلات روزانه دلار در بازار تهران به بالاتر از ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود.

همزمان شکاف چهار هزار تومانی نرخ رسمی و آزاد یورو که در مبادلات روز یکشنبه ایجاد شده، همچنان برقرار ماند. در حالی که نرخ رسمی یورو همچون روز دوشنبه ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود، قیمت آن در بازار آزاد تهران از ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان فراتر رفت.

در حالی که قیمت جهانی طلا روز سه‌شنبه با عقب‌نشینی ۷ دلاری از رکورد تاریخی روز جمعه به هزار و ۹۳۶ دلار رسید؛ رشد قیمت دلار در بازار داخلی ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا همچنان در نرخ‌هایی نزدیک به ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شود و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار نیز بالاتر از یک میلیون و ۶۰ هزار تومان فروخته شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانک مرکزی ایران: قیمت مسکن در تهران یک ‌ساله ۴۲ درصد بالا رفت

تخلیه حباب یا اصلاح قیمت‌ها؛ آیا روزهای خوش بورس تهران رو به پایان است؟

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»