Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بانک مرکزی ایران: قیمت مسکن در تهران یک ‌ساله ۴۲ درصد بالا رفت

Tehran,Iran
Tehran,Iran Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک مرکزی ایران اعلام کرد که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی خرداد ماه گذشته در تهران با ۴۲.۵ درصد جهش نسبت به یک ‌سال پیش از آن، به ۱۸ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان رسید.

آگهی

بانک مرکزی ایران اعلام کرد که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی خرداد ماه گذشته در تهران با ۴۲.۵ درصد جهش نسبت به یک‌ سال پیش از آن، به ۱۸ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان رسید.

گزارش بانک مرکزی ایران با عنوان «تحولات بازار مسکن در شهر تهران» حاکیست، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی که در اردیبهشت گذشته ۱۶ میلیون و ۹۷۲ هزارتومان بوده، در فاصله یک ماه ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است. این رشد در حالی است که تعداد معاملات مسکن در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت گذشته ۴.۷ درصد کاهش یافته است.

البته این گزارش نشان می‌دهد که تعداد معاملات مسکن در خرداد گذشته نسبت به ماه مشابه سال پیش، ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.

بر پایه این گزارش، در میان مناطق ۲۲‌ گانه شهر تهران بالاترین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران با نرخ ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به منطقه ۱ اختصاص داشته و در مقابل منطقه ۱۸ شاهد انجام معاملاتی با نرخ متوسط ۸ میلیون ۸۹۰ هزار تومان بوده که پایین‌ترین قیمت در میان مناطق مختلف شهر تهران محسوب می‌شود. این دو منطقه طی یک سال منتهی به خرداد گذشته به ترتیب شاهد افزایش ۵۳.۶ و ۴۷.۶ درصدی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی مبادله شده بوده‌اند.

گزارش بانک مرکزی ایران نشان می‌دهد که نرخ اجاره هر متر مربع واحد مسکونی نیز طی یکسال منتهی به خرداد گذشته، در شهر تهران ۲۷.۶ و در مناطق شهری ایران به طور متوسط ۳۰.۷ درصد افزایش یافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ آزاد دلار به بالاترین حد در ۸ روز گذشته بازگشت

نوسان نرخ دلار؛ فاصله قیمت رسمی و آزاد یورو به ۴ هزارتومان رسید

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»