روسیه ادعای آزمایش سلاح ضدماهواره‌ای را رد کرد: تبلیغات رسانه‌ای است

پرچم روسیه
پرچم روسیه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا ادعا کرده است که فرماندهی فضایی این کشور «مدارکی» در اختیار دارد که نشان می‌دهد مسکو روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در فضا یک سلاح ضدماهواره‌ای را آزمایش کرده است.

آگهی

روسیه روز جمعه اتهام واشنگتن مبنی بر آزمایش سلاحی را که امکان استفاده از آن برای تخریب ماهواره ها در فضا وجود دارد «تبلیغات رسانه ای» خواند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «از همکاران آمریکایی و بریتانیایی خود می خواهیم که رفتار حرفه ای داشته باشند و به جای این پیام های تبلیغاتی به میز مذاکرات باز گردند.»

بریتانیا نیز ادعای روز پنجشنبه ایالات متحده را مبنی بر اینکه مسکو سلاحی برای تخریب ماهواره ها در فضا آزمایش کرده است تکرار کرده بود. واشنگتن از تهدید «واقعی، جدی و فزاینده» روسیه ابراز نگرانی کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آمریکا ادعا کرده است که فرماندهی فضایی این کشور «مدارکی» در اختیار دارد که نشان می دهد مسکو روز ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در فضا یک سلاح ضدماهواره ای را آزمایش کرده است.

ایالات متحده این آزمایش را تهدیدی علیه تجهیزات فضایی خود و متحدانش ارزیابی کرده است. مقامات آمریکا گفته اند که موضوع آزمایش این سلاح هفته آینده در مذاکرات وین برای جایگزینی پیمان دوجانبه «استارت نو» (New START) مطرح خواهد شد.

رسانه های روسیه پیش از این به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش داده بودند که مسکو روز ۱۵ ژوئیه آزمایشی فضایی انجام داده است. با این حال در این گزارشها تاکید شده بود که این آزمایش بر روی «ماهواره ای ناظر» انجام گرفته است که وظیفه آن تشخیص وضعیت ماهواره های دیگر است.

در گزارش رسانه های روسیه آمده بود که «ماهواره ناظر» این کشور وضعیت یک ماهواره دیگر روسیه را در نزدیکی خود وارسی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش روسیه و طالبان به گزارش رسانه آمریکایی درباره افغانستان: خبر جعلی است

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

محدودیت «عجیب» برای هنرمندان در چچن؛ آهنگ‌های خیلی تند و خیلی کند نسازید