Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

۱۵ روز حبس و ۴۹۰ دلار جریمه در انتظار خبرنگار روسی که پلیس بازویش را شکست

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که دیوید فرانکل از پلیس به دلیل سواستفاده از مسئولیت شکایت کرده بود حالا باید در دادگاه پاسخگوی اتهامات خود در خصوص اخلال در کار کمیسیون انتخابات و همچنین نافرمانی از مامور پلیس باشد.

آگهی

دادگاه سن‌پترزبورگ روسیه خبرنگاری که بازویش توسط مامور پلیس شکسته شد را به نافرمانی از پلیس، دخالت در روند انتخابات و همچنین عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی متهم کرد.

ماجرا به درگیری یک خبرنگار روس با مامور پلیس در جریان رای‌گیری همه‌پرسی روسیه در سن‌پترزبورگ باز می‌گردد، جایی که دیوید فرانکل، گزارشکر شبکه مدیازونا برای بررسی تخلفات احتمالی به یک حوزه محل رای‌گیری رفته بود. ماموران پلیس با مشاهده این خبرنگار او را بازداشت می‌کنند. ماموران پلیس با خشونت بازوی این خبرنگار را به عقب می‌کشند و صدای فریاد فرانکل شنیده می‌شود.

بعد از این ماجرا، فرانکل از پلیس به دلیل سواستفاده از مسئولیت و ممانعت از کار روزنامه‌نگار شکایت می‌کند. این در حالی است که دادگاه سن پترزبوگ خود خبرنگار را به نافرمانی از پلیس، مداخله در کار کمیسیون انتخابات و نقض قوانین محدودکننده ویروس کرونا متهم می‌کند.

سخنگوی دادگاه گفته است که فرانکل باید روز ۲۷ ژوئیه در برابر این اتهامات از خود دفاع کند. مجموع مجازات این جرایم تا ۱۵ روز حبس در زندان و همچنین ۳۵ هزار روبل برابر با ۴۹۰ دلار آمریکا خواهد بود.

پلیس می‌گوید بازداشت فرانکل قانونی بوده است و ماموران به مقامات برگزاری انتخابات کمک می‌کردند تا فردی که در کار آنها دخالت می‌کرد را از میان بردارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه؛ ده‌ها هزار نفر در اعتراض به بازداشت فرماندار متهم به قتل تظاهرات کردند

مشاور آژانس فضایی روسیه و روزنامه‌نگار سابق به اتهام خیانت بازداشت شد

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است