۱۵ روز حبس و ۴۹۰ دلار جریمه در انتظار خبرنگار روسی که پلیس بازویش را شکست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP Photo
AP Photo   -  Copyright  AP Photo

دادگاه سن‌پترزبورگ روسیه خبرنگاری که بازویش توسط مامور پلیس شکسته شد را به نافرمانی از پلیس، دخالت در روند انتخابات و همچنین عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی متهم کرد.

ماجرا به درگیری یک خبرنگار روس با مامور پلیس در جریان رای‌گیری همه‌پرسی روسیه در سن‌پترزبورگ باز می‌گردد، جایی که دیوید فرانکل، گزارشکر شبکه مدیازونا برای بررسی تخلفات احتمالی به یک حوزه محل رای‌گیری رفته بود. ماموران پلیس با مشاهده این خبرنگار او را بازداشت می‌کنند. ماموران پلیس با خشونت بازوی این خبرنگار را به عقب می‌کشند و صدای فریاد فرانکل شنیده می‌شود.

بعد از این ماجرا، فرانکل از پلیس به دلیل سواستفاده از مسئولیت و ممانعت از کار روزنامه‌نگار شکایت می‌کند. این در حالی است که دادگاه سن پترزبوگ خود خبرنگار را به نافرمانی از پلیس، مداخله در کار کمیسیون انتخابات و نقض قوانین محدودکننده ویروس کرونا متهم می‌کند.

سخنگوی دادگاه گفته است که فرانکل باید روز ۲۷ ژوئیه در برابر این اتهامات از خود دفاع کند. مجموع مجازات این جرایم تا ۱۵ روز حبس در زندان و همچنین ۳۵ هزار روبل برابر با ۴۹۰ دلار آمریکا خواهد بود.

پلیس می‌گوید بازداشت فرانکل قانونی بوده است و ماموران به مقامات برگزاری انتخابات کمک می‌کردند تا فردی که در کار آنها دخالت می‌کرد را از میان بردارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید