هواپیمایی امارات به خلبانان و کادر پرواز چهار ماه مرخصی بدون حقوق می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Mahesh Kumar A.
Mahesh Kumar A.   -  Copyright  AP Photo

شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد که در تلاش برای مدیریت تاثیرات منفی شیوع کرونا بر فعالیت این هواپیمایی بین‌المللی، به شماری از خلبانان و اعضای کادر پرواز این شرکت چهار ماه مرخصی بدون حقوق می‌دهد.

این خبر از طریق یک ایمیل داخلی به اطلاع کارکنان رسیده است.

شرکت هواپیمایی امارات که دفتر مرکزی آن در شهر دبی است، در پی همه‌گیری ویروس کرونا با بحران مالی جدی روبرو شد و به همین دلیل تا کنون نیز از دستمزد و میزان فعالیت هزاران نفر از نیروهای خود کاسته است.

بر اساس این ایمیل داخلی که به رؤیت خبرنگار رویترز رسیده است، پرسنل واجد شرایط کادر پرواز می‌توانند برای مدت چهار ماه، از اوت تا نوامبر سال جاری میلادی به مرخصی بدون حقوق بروند. با این وجود در این مدت همچنان می‌توانند از دیگر مزایای این شرکت از جمله اقامت در اماکن تحت اداره این هواپیمایی بین‌المللی استفاده کنند.

در این ایمیل آمده است: «در نتیجۀ محدودیت‌های مسافرتی اخیر و غیرمنتظره‌ای که توسط برخی از کشورها اعمال شد، فرصتی ایجاد شده است تا به خلبانان‌ها و کادر پروازهایمان، مرخصی بدون حقوق پیشنهاد دهیم. این پیشنهاد، تدبیری کوتاه مدت برای کاهش نیروهایمان است.»

این خبر از سوی یکی از سخنگویان هواپیمایی امارات نیز تایید شد.

محدودیت‌های مرزی در پی شیوع کرونا باعث شده است که شمار پروازهای هواپیمایی امارات در ماه اوت، از ۱۵۷ پرواز پیش از شیوع این ویروس به ۶۲ پرواز کاهش یابد.

این شرکت همچنین روز پنج‌شنبه اعلام کرد که هزینه‌های پزشکی هر مسافری که آزمایش‌ها نشان دهد در طول سفرش مبتلا به کووید۱۹ شده است را تا رقم ۱۵۰ هزار یورو و هزینه‌های قرنطینۀ او را تا ۱۰۰ یورو برای هر روز (برای یک دورۀ چهارده روزۀ قرنطینه) خواهد پرداخت.