Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به پمپئو: در دوره کرونا سیاست باید قرنطینه شود

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای پمپئو در آن جلسه مدعی شده که سازمان جهانی بهداشت تحت اختیار چین بوده و مقصر اصلی مرگ بریتانیایی‌ها در اثر ابتلا به ویروس کرونا همین سازمان است.

آگهی

سازمان جهانی بهداشت ادعاهای مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در خصوص استقلال این سازمان را رد کرد.

روز پنجشنبه ۲۳ ژوئيه، تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت ضمن تکذیب ادعاهای وزیر خارجه آمریکا در خصوص عدم استقلال این سازمان تاکید کرد که چنین اظهاراتی باعث منحرف شدن این سازمان از انجام وظیفه خود در مبارزه با ویروس کرونا نخواهد شد.

اظهارات آقای آدهانوم پاسخی است به صحبت‌های تندی که پمپئو روز سه‌شنبه در ملاقات با مقام‌های انگلیسی در خصوص سازمان جهانی بهداشت طرح کرده بود. روزنامه گاردین گزارش داده بود که آقای پمپئو در آن جلسه مدعی شده که سازمان جهانی بهداشت تحت اختیار چین بوده و مقصر اصلی مرگ بریتانیایی‌ها در اثر ابتلا به ویروس کرونا همین سازمان است. او همچنین سازمان جهانی بهداشت را یک نهاد سیاسی و نه یک سازمان علمی معرفی کرده بود.

رئيس سازمان جهانی بهداشت همچنین در ادامه پاسخ خود به اظهارات پمپئو افزود: «ادعاهایی که وزیر خارجه آمریکا طرح کرده کاملا بی اساس و غیر قابل قبولند. تمرکز اصلی ما در سازمان جهانی بهداشت نجات جان انسان‌ها در سراسر جهان است و طرح چنین اظهاراتی باعث انحراف حواس ما نخواهد شد.»

آقای آدهانوم همچنین تاکید کرد سیاسی نگاه کردن به موضوع بیماری کووید-۱۹ یکی از اصلی‌ترین خطرهایی است که در مسیر مبارزه با بیماری می‌تواند به وجود بیاید. او در ادامه افزود: «سیاست و حزب گرایی اوضاع را در مسیر مبارزه با ویروس کرونا بدتر می‌کند. کووید-۱۰ هیچ مرز، ایدئولوژی یا حزب سیاسی نمی‌شناسد و به مسیر خود ادامه می‌دهد.» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت همچنین تاکید کرد که «سیاست در کووید-۱۹ باید قرنطینه شود.»

آقای آدهانوم ماه‌ها زیر فشار حملات دونالد ترامپ قرار داشته چرا که رئيس جمهوری آمریکا معقتد است سازمان جهانی بهداشت مانند «دست نشانده چین» در روند مبارزه با ویروس کرونا برخورد کرده است. رئيس جمهوری آمریکا همچنین بالاخره خروج این کشور را از سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد.

ایالات متحده در حالی از سازمان جهانی بهداشت خارج شد که بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان در اثر بیماری کووید-۱۹ در جهان را دارد.

تدروس آدهانوم بار دیگر از مردم خواست به محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها احترام بگذارند و اجازه ندهند با ساده‌انگاری زندگی خود و دیگر افراد به خطر بیفتد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: پیش از اوایل سال ۲۰۲۱ منتظر واکسیناسیون کرونا نباشید

ایالات متحده آمریکا رسما خروج از سازمان جهانی بهداشت را به اطلاع سازمان ملل رساند

هشدار کارشناسان: بیماری‌های مقاربتی مقاوم به دارو در سطح جهان رو به افزایش است