مقاومت دلار در مرز ۲۱ هزارتومان؛ نوسان ۱۸۰۰ تومانی نرخ ارز در بازار تهران

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
A currency exchange bureau worker counts U.S. dollars in downtown Tehran, Iran
A currency exchange bureau worker counts U.S. dollars in downtown Tehran, Iran   -   کپی رایت  AP Photo

هر چند کاهش دو هزار و ۱۵۰ تومان نرخ رسمی عرضه دلار توسط بانک مرکزی ایران، نرخ آزاد فروش دلار در جریان معاملات ظهر روز سه‌شنبه را تا مرز ۲۱ هزار تومان کاهش داد ولی این نرخ در ادامه داد و ستدهای این روز بار دیگر سیر صعودی به خود گرفت تا ۲۲ هزار و ۸۵۰ تومان نیز بالا رفت.

بانک مرکزی ایران در آغاز خرید و فروش‌های روز سه‌شنبه نرخ رسمی عرضه دلار در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود را به ۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان کاهش داد و به پایین‌ترین حد در ۱۷ روز گذشته رساند. همزمان ریزش قیمت آزاد دلار که از سه روز پیش آغاز شده ادامه یافت ولی با رشد تقاضا نه تنها عبور آن از مرز ۲۱ هزار تومان ممکن نشد بلکه سیر صعودی نرخ دلار به سمت ۲۳ هزار تومان بار دیگر بر بازار حاکم شد.

قیمت آزاد فروش هر یورو نیز روز سه‌شنبه در فاصله ۲۴ هزار و ۷۰۰ تا ۲۶ هزار ۱۵۰ تومان نوسان کرد. این در حالی بود که نرخ رسمی عرضه یورو از سوی بانک مرکزی با ۶.۵ درصد کاهش نسبت به روز دوشنبه به ۲۳ هزار و ۴۵۰ تومان افت کرده بود.

بازار جهانی طلا نیز روز سه‌شنبه شاهد افزایش ۲۱.۳ دلاری بهای هر اونس بود. به طوری که تا ظهر روز سه‌شنبه نرخ هر اونس طلا به هزار و ۸۳۹ دلار رسید.

همزمانی رشد قیمت جهانی طلا و نوسان صعودی دلار در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در پایان مبادلات روز سه‌شنبه بازار تهران به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان باز گردد. این نرخ ظهر سه‌شنبه به ۱۰ میلیون تومان کاهش یافته بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید