Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بارسلون کانون جدید شیوع کرونا؛ بازگشت محدودیت‌ها به سواحل آفتابی و کلوپ‌های شبانه

Two women look at the beach in Barcelona, Spain
Two women look at the beach in Barcelona, Spain Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های شهر بارسلون تعداد افراد مجاز به حضور در سواحل این شهر را با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا از ۳۸ هزار نفر فعلی به ۳۲ هزار نفر کاهش دادند.

آگهی

مقام‌های شهر بارسلون تعداد افراد مجاز به حضور در سواحل این شهر را با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا از ۳۸ هزار نفر فعلی به ۳۲ هزار نفر کاهش دادند.

دومین شهر بزرگ اسپانیا به ویژه در فصل تابستان یكی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری اروپاست و روزانه پذیرای حدود ۴۰ هزار نفر در ۱۰ ساحل زیبای خود است. با این حال، تجمع عاشقان شنا و تن‌آسایی در سواحل شنی آفتاب‌گیر این شهر موجب شده تا تنها یک ماه پس از پایان وضعیت قرنطینه عمومی در اسپانیا، بارسلون به کانون جدید شیوع ویروس کرونا بدل شود.

بر همین اساس، مقام‌های محلی دور تازه‌ای از محدودیت‌های عمومی را در این شهر وضع کردند؛ از تعطیلی سینماها و کلوپ‌های شبانه گرفته تا سالن‌های بدنسازی و ورزش‌های رزمی.

اسپانیا با ثبت افزون بر ۲۸ هزار کشته به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ یکی از بحرانی‌ترین دوران شیوع ویروس کرونا در میان کشورهای جهان سپری کرده است. با این حال، ۲۰۰ خوشه جدید شیوع این ویروس بار دیگر در این کشور سربرآورده که زادگاه عمده آنها منطقه کاتالونیا اعلام شده است.

مقامات منطقه کاتالونیا روز جمعه از حدود چهار میلیون نفر از جمله ساکنان شهر بارسلون خواستند تا خانه‌های خود را جز برای انجام امور ضروری ترک نکنند و از تجمع بیش از ده نفر در امکان عمومی به ویژه در کافه‌ها و رستوران‌ها اجتناب کنند.

بازگشت محدودیت‌های عمومی به این منطقه، نه تنها نگرانی‌های عمومی در مورد عمیق‌تر شدن رکود اقتصادی و تشدید بحران تعطیلی کسب و کارها را برانگیخته بلکه مقام‌های محلی را نیز وادار کرده تا از اتحادیه اروپا درخواست کمک مالی کنند. مطابق اعلام رسمی مقامات این منطقه، کاتالونیا برای عبور از بحران نیازمند تخصیص ۳۰ میلیارد یورو از ۱۴۰ میلیارد یورویی مدنظر اتحادیه اروپا برای کمک به دولت مرکزی اسپانیاست.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا؛ از مردم کاتالونیا خواسته شد در خانه‌ها بمانند

موج جدید کرونا؛ اسپانیا منطقه‌ای ۲۰۰ هزار نفری را بار دیگر قرنطینه می‌کند

لغو وضعیت اضطراری در اسپانیا؛ گردشگران بدون قرنطینه می‌توانند سفر کنند