اسپانیا؛ شمار مبتلایان به کرونا در سه هفته سه برابر شد

ساحل شهر بارسلون در اسپانیا، هجده ژوئیه
ساحل شهر بارسلون در اسپانیا، هجده ژوئیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت اسپانیا روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) اعلام کرد موج جدید شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور در سه هفته اخیر سه برابر شود.

آگهی

وزارت بهداشت اسپانیا روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) اعلام کرد به دنبال موج جدید شیوع ویروس کرونا شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور در سه هفته اخیر سه برابر شده است.

بعد از موج اول ویروس کرونا در اسپانیا در ماه آوریل که هزاران تن را مبتلا کرد و جان صدها تن دیگر را گرفت، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری تا حد بسیار زیادی فروکش کرده بود. اما از زمان برداشتن محدودیت‌های اعمال شده و بازگشت اسپانیایی‌ها به زندگی عادی، ۲۰۱ منطقه به شدت آلوده در این کشور ظاهر شده است که اکثر آن‌ها در نواحی شهرهای بارسلون و لیدیا در ایالت کاتالونیا هستند.

ماریا سیه را، معاون امور اضطراری در وزارت بهداشت اسپانیا، گفته است نرخ ابتلا از ۸ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر در ماه ژوئن به ۲۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی عامل اصلی شدت یافتن بیماری در اسپانیا را «تجمع های شبانه» و «دورهمی های دوستانه و خانوادگی» خوانده است.

پیشتر و در پی وخامت اوضاع در منطقه کاتالونیا، سخنگوی دولت منطقه‌ای این ناحیه در بیانیه‌ای خبر از اعمال مجدد محدودیت‌های جدید برای دو هفته در کلانشهر بارسلون و شهرهای اطراف داده بود.

از روز شنبه ۴ ژوئیه (۱۴ تیر) نیز برخی از مناطق کاتالونیا از جمله منطقه لریدا، سگریا و گالیسیا با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر به دلیل شیوع دوباره کرونا قرنطینه شده بودند.

با ثبت ۴ هزار و ۵۸۱ از مورد جدید ابتلا در آخر هفته گذشته در اسپانیا، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به حدود ۲۶۵ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که بیش از ۲۸ هزار نفر دیگر نیز در این کشور قربانی این بیماری شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی جدی مقام‌های اسپانیا از بازگشت کرونا به کاتالونیا؛ پزشکان فراخوانده شدند

موج جدید کرونا؛ اسپانیا منطقه‌ای ۲۰۰ هزار نفری را بار دیگر قرنطینه می‌کند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم