Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا؛ از مردم کاتالونیا خواسته شد در خانه‌ها بمانند

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا؛ از مردم کاتالونیا خواسته شد در خانه‌ها بمانند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سالن‌های تنائر و سینما و کلوپ‌های شبانه بار دیگر تعطیل شدند و رستوران‌ها و بارها با نصف ظرفیت واقعی خود مشغول به کار هستند. ممنوعیت بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و منازل افراد سالخورده بار دیگر به اجرا گذاشته شد و استفاده از ماسک در سطح شهرها همچنین در فضاهای بستۀ عمومی اجباری گردید.

آگهی

دولت منطقه‌ای كاتالونیا از میلیون‌ها ساکن این منطقه خواسته است تا با توجه به افزایش دوباره شمار مبتلایان کووید۱۹ «در خانه بمانند».

به این ترتیب جمعیت حدودا ۴ میلیون نفریِ ساکن کلانشهر بارسلون تنها برای انجام فعالیت‌های ضروری خانه‌های خود را ترک می‌کنند.

سالن‌های تنائر و سینما و کلوپ‌های شبانه بار دیگر تعطیل شدند و رستوران‌ها و بارها نیز با نصف ظرفیت واقعی خود مشغول به کار هستند.

ممنوعیت بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و منازل افراد سالخورده بار دیگر به اجرا گذاشته شده و تجمع بیش از ۱۰ نفر نیز در سراسر این منطقه ممنوع است.

در حال حاضر استفاده از ماسک در سطح شهرها همچنین در فضاهای بستۀ عمومی اجباریست و صاحبان کسب و کارهای غیراساسی نیز می‌توانند مشتریان خود را تنها با قرار قبلی ملاقات کنند.

سخنگوی دولت منطقه‌ای کانالونیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «برای اینکه مجبور نشویم در هفته‌های آتی بار دیگر کل کشور را قرنطینه کنیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه در این منطقه فعالیت‌ها را کند کرده و محدودیت‌های اجتماعی را به اجرا بگذاریم. اگر شیوع ویروس کرونا با همین سرعت ادامه یابد، مجبوریم قدم‌های جدی‌تری برداریم.»

محدودیت‌های جدید برای دو هفته در کلانشهر بارسلون و شهرهای اطراف اجرا خواهد شد.

پیش از این نیز از روز شنبه ۴ ژوئیه (۱۴ تیر) برخی از مناطق کاتالونیا از جمله منطقه لریدا، سگریا و گالیسیا با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر به دلیل شیوع دوباره کرونا قرنطینه شده بودند.

اسپانیا نهمین کشور جهان با بیشترین شمار مبتلایان به کروناست؛ تا کنون بیش از ۳۰۷ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از ۲۸ هزار و ۴۰۰ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بارسلون کانون جدید شیوع کرونا؛ بازگشت محدودیت‌ها به سواحل آفتابی و کلوپ‌های شبانه

همه‌گیری کرونا در سطح جهان برای دومین روز متوالی رکوردشکنی کرد

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند